26.06.2024 Корупція

Тищенко та корумпованість правоохоронної, судової системи України. Що чекає на Слугу народу та йому подібних?

Фамилия Тищенко в Украине - что она означает и сколько носителей в стране - Телеграф

Справа Тищенка – показове шоу для українців, яке забудуть вже через тиждень. Або чому ми все більше доходимо до цієї думки.

Вчорашній день запамʼятався гучним обговоренням обшуку та судового засідання, що проводились в межах справи чинного нардепа від «Слуга народу» Миколи Тищенка. Усі телеграм-канали та ЗМІ демонстрували відео із розбиттям телефону Ревізором, його приголомшливі цитати в межах Печерського райсуду, відпочинок у ресторані опісля застосування запобіжного заходу у формі цілодобового домашнього арешту. Та чи матиме справа продовження?

Враховуючи обсяг «зашкварів» Тищенка висновок формується автоматично. Всі ж памʼятають його поїздку до Таїланду та подальше виключення з фракції, але не позбавлення депутатського мандату? Крім того, Тищенко і досі є заступником голови Комітету з питань транспорту і інфраструктури.

З чого все почалось?

Дніпро, черговий рейд нардепа кол-центрами, що за його словами, дурять військових, їх матерів та в цілому всіх українців. Головна офіційна місія – зупинити діяльність офісів, реальна – обілетити такі та встановити щомісячну таксу.

Усі дії Тищенка у Дніпрі реалізувались начебто в межах діяльності ТСК Верховної Ради щодо кол-центрів. Та є одне Але.  Вказана ТСК створювалась на рік і її вже не існує. Більше того, Тищенко в цю ТСК ніколи не входив. Членами такої були його не менш скандальні колеги – Дмитрук та Куницький, які, між іншим також вчиняли злочини щодо військових, але так і не отримали покарання. І ось ситуація знову повторилась. Але цього разу справа зайшла далі.

Все це завдяки масштабному медійному розголосу, який не вщухає вже кілька днів поспіль.

Тож, Тищенко разом із власною охороною та представниками ГУНП у місті Києві (що вони робили у Дніпрі?) , зокрема Богданом Писаренко навідались до офісів за 5 адресами: м. Дніпро, вул. Ливарна 19, м. Дніпро, Запорізьке шосе, 96а та м. Дніпро, вулиця Маршала Малиновського, 2. За словами Тищенка, саме там осідали ботоферми. Реально ж, жодних підтверджень його словам знайдено не було.

Далі Тищенко разом із своєю сформованою групою почав вимагати грошові кошти у вигляді 1 000 000 доларів США за покривання діяльності.

На шляху до одного із офісів Тищенко зустрів військового спецпідрозділу Дмитра Павлова (Син), який фактично є начальником служби охорони кол-центрів. Після цього відбувся конфлікт, що облетів всі соц-мережі, в ході якого команда нардепа застосувала фізичне насилля в бік військового.

Реакція правоохоронців

Відповідні уповноважені особи СУ ГУНП у Дніпропетровській області розпочали досудове розслідування за описаними обставинами за ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) та ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України.

Хоча, навіть, на перший погляд очевидно, що кваліфікація не відповідає дійсності. Адже за даних обставин діяла організована злочинна група (ст. 255 ККУ), до якої, в тому числі, входили представники ГУНП у м. Києві, ТЦК та СП, що зловживаючи службовим становищем та наданими їм повноваженнями (ст. 364 ККУ), перевищуючи власні повноваження (ст. 365 ККУ), (а відносно представників ТЦК та СП – ст. 426-1 ККУ) здійснювали вимагання грошових коштів від керівництва колл-центрів у м. Дніпро (ст. 189 ККУ), в тому числі через побиття, незаконне затримання військового Дмитра Павлова.

Схоже, що провадження, яке було розпочате Дніпровськими правоохоронці є не більш як формальністю для створення вигляду боротьби й реакцію.

Не варто забувати про те, що Тищенко (поки) є народним депутатом. З огляду на це, йогосправа має певну специфіку. Адже усі клопотання мають бути погоджені із Генеральним прокурором, що подекуди ускладнює та затягує перебіг справи.

Обшук та арешт – показове шоу – особистий стенд-ап Тищенка?

Родзинка у справі Тищенка – обшук та судове засідання.

Під час обшуку не відбулось нічого нового. Було очікувано побачити пачки валюти, дорогоцінні години вартістю по кілька мільйонів. Очевидною була і реакція самого Тищенка на слідчі дії. Лише сам нардеп не думав, що момент із розбиттям телефону буде зафіксовано на відео.

Далі розпочалось судове засідання, яке перетворилось на особисте стенд-ап шоу Слуги. «Караван лає», взірець у «Ревізорі» та переможець «Танці із зірками» стали ключовими цитатами вчорашньої доби.

В кінці було ухвалено рішення – обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Та чи достатньо таких дій? Не виключенням є подальша заміна запобіжного заходу на нічний арешт або особисте зобовʼязання. Як і не відпускаємо варіанта «поломки» браслету.

А ось охоронець нардепа у приміщенні суду раптово згадав про права. У момент, коли ситуація торкнулась його особистості. Чому ж тоді не згадував про права, коли разом із Тищенко рейдерив та завдавав тілесних ушкоджень військовому?

Що далі?

Питання лише в тому, чи буде затягуватись справа. Адже процес може тягнутись роками, допоки не минуть усі строки.

Як слушно зазначив один із політологів: «Тобто зараз багато ми про це поговоримо, будуть зроблені певні дії (вони вже зроблені), але людина при цьому, по-перше, збереже мандат; по-друге, буде мати можливість якимось чином, я не скажу, що впливати на слідство, але займатися, принаймні, тими речами, якими вона займалася раніше. А далі, на тлі якихось інших тем, набагато більш важливих для України і українців, ця історія десь піде в небуття. І, з великою ймовірністю, не буде мати логічного продовження у вигляді рішення суду чи вироку суду.»

І справа навіть не в тому, що Тищенко «злили» щоб заспокоїти маси. Для всіх очевидно, що подальшого розвитку подій: позбавлення волі для Тищенка не буде. Але розуміння того, що люди не готові мовчати і потребують змін – досить серйозний сигнал для влади. Якій вже варто задуматись.

Крім того, цікаво, яка доля спіткає правоохоронців, співробітників ТЦК, що разом із Тищенко рейдерили офіси? Чому вище керівництво Національної поліції, Військової служби правопорядку і досі мовчить? Чи вони не настільки медійні, аби влаштовувати показове шоу? Або ж такі дії плямуватимуть і так заплямовану репутацію та заважатимуть укривати діяльність кол-центрів ?

Вимагаємо навести порядок у системі правоохоронних органів, ТЦК та СП та їм подібним. Скільки ще повинно бути резонансу, аби ви врешті оговтались та прокинулись?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини