11.11.2024
Окупантський бізнес
Як столичні ресторани під Федотенкова фінансують росію та удари по Києву
Час називати речі своїми іменами: поки простих людей зупиняють на блокпостах, бусифікують та залякують дехто з “вищих каст” спокійно співпрацює із росіянами, заробляє кошти в Україні та насолоджується життям закордоном.
Ресторани, літаки, нерухомість і привласнені активи на десятки мільйонів доларів – все це історія Дмитра Федотенкова – колишнього співвласника ресторанів “Tarantino family”. Мережа мала понад 70 закладів харчування, серед яких – 50 у Києві, понад 10 у Москві, та один у Лондоні.
Наразі ресторани Федотенкова продовжують працювати та користуватись попитом серед киян. Проблема загострюється тим, що бізнес Федотенкова в Україні продовжує залишатись під прикриттям місцевих органів та правоохоронців, які ігнорують численні порушення.
Порушення у діяльності ресторанів Федотенкова
Кілька порушень у діяльності закладів ресторатора, про які стало відомо. Співробітники найчастіше працюють як “ФОПи” і не мають офіційного працевлаштування – це відкрите ухилення від податків і відповідальності за працівників.
За наявними даними, у ресторанах відбувається продаж безакцизного алкоголю та тютюну. Тому товарні чеки не видаються, аби максимально приховати тіньовий бік діяльності та збирати готівку у максимальних обсягах.
Увесь кеш, за підозрами, переводять у криптовалюту й надсилають прямісінько у росію, про звʼязки Федотенкова із якою ми розповімо далі.
Закликаємо Державну податкову службу, Державну службу України з питань праці, Держспоживслужбу та інші контролюючі органи провести повноцінні перевірки цих закладів, а також закликаємо правоохоронців взяти на контроль ці порушення.
Будівельний бізнес
З 2017 року Дмитро Федотенков, який побудував свою репутацію на успішній мережі ресторанів, зокрема “Муракамі”, “Руккола”, Fabius, Harvest та інших у Києві, несподівано “перекваліфікувався” в будівельника, інвестувавши у проекти скандально відомого “Укрбуду”. Як стверджують адвокати Максима Микитася та слідчі ДБР, Федотенков отримав контроль над активами “Укрбуду” та вивів частину цих коштів на офшорні рахунки. Мова йде про десятки мільйонів доларів, які були отримані вид українських інвесторів.
Звʼязки із рф та спонсорування тероризму
Навіть під час війни ресторани Федотенкова, через офшорні схеми продовжували надсилати гроші до росії, фактично фінансуючи бізнес у країні-агресорі.
Відомо, що Федотенков співпрацював із російським олігархом Романом Авдєєвим — прихильником політики путіна та війни проти України. Саме концерн Авдєєва “Россіум” володіє девелоперським холдингом “Інград” та управляє активами, де одним з радників є Сергій Медведчук – брат Віктора Медведчука.
Основною офіційною діяльністю концерну “Россіум” є вкладення інвестицій у цінні папери та дилерство. Концерн також контролює девелоперський холдинг “Інград”, котрий працює на ринку житлової та комерційної нерухомості в Московській області.
Федотенков активно співпрацює і з проросійським політиком Дмитром Ісаєнком, який обіймав ключові посади в будівельній сфері України та з 2007 до 2015 року був заступником міністра регіонального розвитку. Згодом Ісаєнко став народним депутатом від ОПЗЖ — проросійської партії, що намагалася зірвати курс України на ЄС.
Варто зауважити, що вже згаданий Ісаєнко фігурує у кримінальних справах та навесні 2023 року отримав підозру від НАБУ та САП у спробі незаконного заволодіння ділянкою землі у Києві площею 8 га. І це лише частина його історії. У 2019 році він задекларував 151,34 мільйони гривень готівкою, зокрема 5 мільйонів доларів США — вага цієї суми в гривнях у купюрах по 100 грн складає близько 1,5 тонн.
Попри війну та антиросійські санкції, Федотенков і Ісаєнко продовжують підтримувати товариські стосунки, разом відпочивають та діляться спільними фото в соцмережах.
Де зараз Федотенков?
За місяць до вторгнення, у січні 2022 року Федотенков покинув Україну, вилетівши до Барселони, а згодом осів у австрійському Відні.
У 2023 році Федотенков відкрив у Відні три нові ресторани. Його життя в Австрії активно обговорюють місцеві ЗМІ, наголошуючи на його зв’язках з офшорними компаніями та московськими партнерами. Австрійське видання Datum підкреслює іронію його бізнесу під час війни статтею під назвою “Піца для “Віденського батальйону”.
Федотенков вже перебуває в міжнародному розшуку Інтерполу. Печерський суд ухвалив рішення про його екстрадицію, і є надія, що ресторатор та його поплічники таки понесуть відповідальність перед українським законом.
З огляду на роботу бізнесу Федотенкова в Україні постає ряд питань: Де податкова, яка має перевірити усі заклади? Де СБУ, НАБУ, Міністерство внутрішніх справ? Заклади з сумнівними схемами – це не просто ресторани, це фінансова загроза, що підтримує російську агресію. Ми закликаємо Головне управління розвідки та особисто Кирила Буданова звернути увагу на діяльність цих ресторанів і на осіб, які покривають порушення.
Можливо ось на що варто реально звернути увагу?
Ваша мовчанка = підтримка зрадників. Тому ми вимагаємо чесності та прозорості!
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Грудня 2024Відмивання коштів
-
3 Грудня 2024Декларація Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
28 Листопада 2024Гуманітарна допомога Розслідування Цифрові злочини
-
21 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес Свавілля суддів
-
19 Листопада 2024Окупантський бізнес Харків
-
15 Листопада 2024Відмивання коштів Мобілізація Розслідування
-
13 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Свавілля суддів
-
11 Листопада 2024Київ Окупантський бізнес Розслідування Свавілля суддів
-
9 Листопада 2024Будівельна корупція Київ Окупантський бізнес
-
7 Листопада 2024Відмивання коштів Розслідування