02.04.2025
Харків
Реєстри в рабстві Мельника і Волика, що тримають українців та реєстраторів у заручниках
Валентин Мельник – адвокат, який перетворив юридичну практику на інструмент шантажу, хабарництва та залякування. Використовуючи зв’язки у владних структурах, він організував мережу, що охоплює державну реєстрацію, суди та навіть кадрову політику. Його головний спільник – кум Дмитро Волик, начальник відділу з питань нотаріату у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Разом вони тримають у страху десятки реєстраторів, змушуючи їх платити щомісячні “данини” за право працювати.
Нагадаємо сутність схеми за якою працюють чоловіки:
- Реєстратори, які відмовляються платити, втрачають доступ до реєстрів або отримують сфабриковані дисциплінарні справи.
- Ті, хто погоджується, стають частиною системи, передаючи частину прибутку Мельнику та Волику.
- Громадяни, які звертаються за послугами, змушені платити завищені тарифи – у 3-5 разів вище ринкових.
До слова, ще у 2016 році СБУ Волика затримала його за аналогічну схему – вимагання 1500 грн щомісяця з підлеглих. Справа № 42016220000000531 досі “висить” у Київському райсуді Харкова, затягнута адвокатами та прокурором Романом Яровим, який саботує процес.
Нині Волику та Мельнику підпорядковується ціла плеяда реєстраторів. Серед таких: Сергій Зоткін, Олег Жбадинський, Ігор Тесленко, Ірина Романюк. При чому, усі вони працюють не в органах місцевого самоврядування, а в приватному офісі Мельника за адресою Харків, вул. Сумська, 96. Чи є це порушенням? Очевидно. Реєстратори мають діяти лише в офіційних приміщеннях громад, а не окремих офісах адвокатів.
Що цікаво, кожен із перелічених реєстраторів вже був зафіксований на реалізаціях махінацій із внесенням недостовірних відомостей до реєстрів. Однак, адвокати Мельника успішно оскаржували рішення Мін’юсту в судах. Тепер же, вчергове, за нашими матеріалами Зоткіну, Тесленку, Жбадинському анулювали доступ. Та чи надовго?
«Чорні реєстратори» під керівництвом Мельника й Волика
Аби зрозуміти обсяг злочинної діяльності групи Мельника й Волика – пропонуємо проаналізувати кілька реальних прикладів.
- 18.09.2024 року реєстратором Тесленко було проведено реєстрацію права власності на обʼєкт, розташований в с. Старий Салтів (вул. Молодівський шлях, 1-Б), площею 198,1 кв.м.. Основою реєстраційних дій, всупереч вимогам законодавства став лише технічний паспорт. Реєстратор не запитав довідку про власність або будь-які інші документи, що підтверджують право власності на прибудову. Вже через 3 місяці Тесленко знову вносить відомості до держреєстру на користь громадянина Сивопляса. Цього разу змінюючи тип обʼєкту на дачний будинок. І знову без жодних дозвільних документів, керуючись лише технічним паспортом, а не правовстановлюючими документами що саме по собі є абсурдом.
- 11.11.2022 року, нотаріус Коробець видає свідоцтво про спадщину Антонової О.І. на одноповерховий будинок у місті Дергачі, що на вулиці Вокзальній. Загальна площа будівлі – 48,1 кв.м., з яких житлова частина – 28,7 кв.м. Через 2 роки – 19.09.2024 року, керуючись лише інформаційною довідкою від техніків (з приміткою про відсутність самобудів та перепланувань), без ДАБІ, дозвільних документів, реєстратор Тесленко проводить реєстраційну дію, внаслідок якої об’єкт змінює опис. Та найголовніше – площу на 221,8 кв.м. загальної площі та 172,4 кв.м. житлової.
- Інший приклад – 16.05.2001 року, нотаріус Павленко Н.В. засвідчив договір купівлі-продажу недобудови з готовністю 67%. Йдеться про будинок у Чугуївському районі, с. Хотомля. 24.09.2024 року за старою схемою реєстратор Тесленко реалізує процедуру реєстрації права власності, без наявності відомостей про введення в експлуатацію об’єкта та без декларації з ДАБІ. Таким чином, черговий обʼєкт площею 148,5 кв.м. (79,1 кв.м. житлової) незаконно змінює статус.
- 04.11.2007 року нотаріус Момот С.В. засвідчив договір купівлі-продажу обʼєкту. 25.07.2008 року – отримано витяг про право власності громадянки Ємельяненко на приміщення у нежитловій будівлі (колишній кінотеатр «Робітник») у місті Красноград за адресою вулиця 19 вересня, будинок 98-А та площею 307 кв.м. На цьому етапі всі дії відповідають нормативним вимогам. Далі, 20.09.2024 року справа потрапляє до «надійних» рук реєстратора Тесленка, який віртуозно, використовуючи лише технічний паспорт, реєструє право власності на всю забудову площею 2216,6 кв.м. на ту ж Ємельяненко. Можемо припустити, що колишній кінотеатр не встиг перейти на баланс громади і як «безхазяйний» об’єкт був надійно переданий у приватні руки.
- 11.06.2024 року нотаріус Ємець І.А. засвідчує та реєструє договір купівлі-продажу нежитлових приміщень 1-го поверху на Московському проспекті, 122, площею 139,7 кв.м. 06.12.2024 року, Тесленко реєструє вже 237,5 кв.м., додавши в опис об’єкту нежитлові приміщення цокольного та першого поверху. І знову без документів, дозволів, погоджень і вже, навіть, техпаспорту. Підвальні приміщення було просто додано до існуючої площі.
- 10.08.1995 року державним нотаріусом засвідчено договір дарування жилого будинку в сел. Вільча Вовчанського району на користь Кель І.А., із житловою площею 30,4 кв.м.. 18.02.2025 року, реєстратором Жбадинським була проведена реєстраційна дія, в результаті якої, без запитів про право власності (у звʼязку зі застарілими документами), без декларацій ДАБІ та спираючись лише на договір дарування, реєструє обʼєкт з новими параметрами, а саме: загальною площею 121,7 кв.м., житловою 71,3 кв.м.
Враховуючи військові дії, які відбуваються в нашій країні – регіон, в якому розташовані вищеперелічені обʼєкти, зазнав суттєві втрати людського життя та майна! Допомога у приведенні документів до ладу, згідно діючого законодавства – то, звісно, важлива та відповідальна справа юристів та провідних фахівців. Особливо в світлі забезпечення можливості отримати компенсацію за зруйноване житло.
Проте, недобросовісна робота державних реєстраторів, як-от Зоткіна, Тесленка, Жбадинського та інших, які штучно збільшують площу обʼєктів для отримання більшої компенсації, не визначивши його наявність, конфігурацію, тощо, призводить до розкрадання бюджетних коштів та завдає значні фінансові втрати країні.
Ми надамо розголосу вказаній ситуації та ініціюватимемо розслідування, анулювання дій та внесених записів, й притягнення до відповідальності кожного причетного, незважаючи на строків давності справи.
Скандали та спроби “відмитися” адвокатом Мельником: від дипфейків до куплених лайків
ЗМІ пишуть: Мельник опублікував відео, створене ШІ для піар-кампанії власного адвокатського об’єднання «Мельник та партнери». Йдеться про дипфейк Президента України. Після розголосу, власник обʼєднання судомно видалив відео, закрив сторінки у Facebook і замовив рекламу на місцевих телеграм-каналах, аби хоч якось “відбілити” репутацію.
Наприклад, у харківському пабліці “Харків 1654” Мельник не лише придбав піар-дописи, але і накрутив реакції для «статусу» : понад 6 тисяч лайків та 3 тисячі «вогнів». До речі, коментарі на каналі обмежені, тож складно мати уявлення про реальну реакцію громадян на таку рекламу.
За сприянням адвоката на каналі «Харків 1654» було опубліковано і дописи про ГО «НОН-СТОП Україна», що прямо дискредитували нашу діяльність, маючи на меті зупинити висвітлення схем «чорних реєстраторів» Мельника та його кума – Волика.
Що далі? Боротьба триває
Поки Мельник через суди намагається повернути відключених реєстраторів і затягнути справу Волика, ми готуємо нові матеріали. Кожен факт буде розібрано, кожен документ – оприлюднено. За нашими матеріалами ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава уповноважених осіб ТУ ДБР у м. Полтава вже зобовʼязано розпочати досудове розслідування. Тож, продовжуємо далі.
Якщо ви стали жертвою схеми Мельника та Волика – пишіть нам. Діліться доказами, документами, свідченнями.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Квітня 2025Корупція Розслідування Цифрові злочини
-
9 Квітня 2025Відмивання коштів Окупантський бізнес
-
7 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини
-
30 Березня 2025Цифрові злочини
-
27 Березня 2025Окупантський бізнес
-
26 Березня 2025Агробізнес