06.01.2025
Публічні закупівлі (тендери)
Розслідування
Приниження, тиск та домагання: що відбувається всередині Мінветеранів?
Міністерство у справах ветеранів України, яке зараз є одним із стратегічним міністерств країни, відкрито показало власну байдужість до захисту та надання допомоги ветеранам. Всередині нього панують не лише корупційні схеми заробітку на особах, що захищали країну ціною власного здоровʼя та життя, але і дідівщина та відверте приниження працівників, що лунає з найвищих кабінетів органу.
Колишні працівники публікують власні історії роботи у Міністерстві за керівництва Наталії Калмикової. Наприклад, публікація Євгена Шибалова підкреслює токсичну атмосферу в установі. Працівник ділиться особистим досвідом:
«Там виявилися великі труднощі з дотриманням п. 1 частини першої ст. 7 Закону України «Про державну службу». Це та стаття, в якій говориться, що «кожен державний службовець має право на повагу до своєї гідності». Оскільки норма ця часто-густо ігнорується, за неповні півроку з надихаючих мотиваційних промов керівництва я дізнався про себе багато цікавого.
«За пів року роботи я почув від керівництва стільки принижень, що довелося звільнитися. Мене постійно називали “довбойобом”, “піарником”, “ніхто нічого не робить”, а обговорення мого особистого життя стало звичною практикою. Терпіти таке поводження я більше не міг».
Це лише один із прикладів культури зневаги, яка панує в установі. Уявіть, скільки тотожних не публічних випадків мало місце у Міністерстві?
Чому замість допомоги ветеранам, надання якісних умов для лікування, реабілітації, удосконалення процедури отримання статусу УБД та компенсацій маємо приниження, тиск та домагання? Невже Україна все ще не відійшла від радянської дідівщини?
Від Міністерки Калмикової навіть не чекаємо реакції, адже, гадаємо, з її вуст також могли лунати тотожні вислови. А ось до премʼєр міністра Шмигаля все ж маємо питання. Чому жодної реакції? Хіба можуть тотожні події відбуватись у провідному в військовий час міністерстві?
«Мінветеранів» заробляє на ветеранах
В ході попередніх розслідувань ми також виявили маніпуляції із бюджетними коштами, що мають місце всередині Мінветеранів.
Наприклад, через підставних ФОПів та компанії, підконтрольні Калмиковій та іншим високопосадовцям, укладаються мільйонні контракти на послуги, що, здавалось би, не є першочерговими для підтримки ветеранів.
Для порівняння, ФОП Гостренко отримала понад 2,5 млн грн за розробку програмного забезпечення, а ТОВ «Форсервіс ЮА Сейлз» провело сумнівні соцопитування на 350 тис. грн. А на підтримку сервісу «е-Ветеран» Міністерство взагалі було витрачено 4 млн грн. Хоча реальних позитивних зрушень від роботи платформи ветерани і досі не відчули.
Виникає риторичне питання: а чи дійсно колишнім та чинним військовим так необхідні соціальні опитування та маркетинг?
І поки тисячі військових, які повернулися з фронту, стикаються з місяцями очікувань для отримання статусу УБД, виплат та реабілітації, Калмикова та її підлеглі заробляють.
З вказаного приводу нами вже надсилались заяви та скарги до правоохоронних органів й слідчих суддів з вимогами невідкладно розпочати перевірки у Міністерстві. За наслідком розгляду таких Шевченківський районний суд м. Києва зобовʼязав Державне бюро розслідувань розпочати розслідування в межах кримінального провадження (справа № 761/43703/24). Проте, результатів нами отримано так і не було. Невже правоохоронці зацікавлені у заробітку на ветеранах?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
11 Січня 2025Розслідування
-
9 Січня 2025Відмивання коштів
-
7 Січня 2025Комунальні афери Харків
-
4 Січня 2025Відмивання коштів
-
2 Січня 2025Відмивання коштів
-
31 Грудня 2024Розслідування Свавілля суддів
-
27 Грудня 2024Відмивання коштів
-
25 Грудня 2024Екологія Окупантський бізнес Свавілля суддів Цифрові злочини
-
23 Грудня 2024Відмивання коштів
-
19 Грудня 2024Публічні закупівлі (тендери)