12.05.2024 Відбудова України Відмивання коштів Корупція Публічні закупівлі (тендери) Фортифікація Харків

Провал оборони Харківщини. Україна втрачає території через корупцію влади

Рф зайняли 6 сіл в районі Липців і Вовчанська, — карти DeepState. Йдеться про захоплення Стрілечої, Пильного, Красного, Борисівки, Огірцеве та Плетенівки. І хоча Сили оборони героїчно намагаються зупинити загарбників, ситуація на вказаному напрямку є неймовірно складною.

То де ж обіцяна фортифікація? Де перша лінія оборони? Де мільярди, щ обули виділені урядом? Чому мільйони йшли на відбудову, коли ситуація знову повторюється? Хто винен у втраті прикордонних селищ?

Хроніка розкрадань на фортифікації Харкова

Ситуація, яку ми маємо зараз є наслідком злочинної байдужості не лише місцевих посадовців, але і центральної влади. Зокрема, ще у жовтні 2022 року Кабмін виділив Харківській ОВА 300 млн грн для будівництва фортифікаційних споруд. У березні 2024 року Харківська область отримала 4 млрд грн на укріплення кордону. І хоча ще місяць тому очільник Харківської ОВА Синєгубов заявляв про фінальний етап земляних робіт та високі темпи будівництва – на ділі реальність є абсолютно інакшою.

Що цікаво, у березні, коли БЕБ було викрито компанію-підрядника, яка намагалась розтратити понад 20 млн грн бюджетних коштів на будівництві фортифікаційних споруд на Харківщині, Синєгубов гордо заявив про власну непричетність до таких схем, додавши, що : «Вона (компанія)будує, угоду підряду виконує». Тим самим, підтвердивши небажання розривати договір.

За даними бюро, компанія неодноразово ставала переможцем тендерних торгів та загалом мала отримати за договором понад 240 млн грн. Частину коштів тоді було переведено на рахунки фізичної особи – підприємця, зареєстрованого у січні 2024 року, яка фактично працює адміністратором закладу харчування, тобто не має відношення до будівництва. Пізніше, після отримання коштів ФОП намагалась перерахувати їх на рахунок компанії, що може бути пов’язана із діяльністю так званих “конвертаційних центрів”.

Трохи згодом стало відомо і про викрадення більш ніж 51 млн грн підприємством належним дружині екс-заступника харківського міського голови Ігоря Терехова – Андрія Руденко. Фірма постачала колючий дріт для фортифікаційних споруд у регіоні та місті.

Натомість, опісля «добровільного звільнення» Руденка та публікації матеріалів слідство зупинилось.

І знову, ані БЕБ, ані ДБР, НАБУ та, навіть, посадовці Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ так і не доїхали до Харківщини із перевіркою стану фортифікацій. То, можливо, укріплення і не потрібно було нікому?

Відбудова прикордоння та ліцей за 355 млн грн

Окрім укріплення кордону очільник Харківської ОВА, так само, як і міський голова Харкова стрімко займались і відбудовою регіону. Тоді, під роздачу потрапили і прикордонні міста й селища. Наприклад, у смт Слатине, що за 13 км від росії, було прийнято рішення відбудовувати місцевий ліцей. Ціна питання – 355 млн грн. Звісно, опісля виявлення громадськістю кошторису із кущами на 170 тис грн, справа набула резонансу. А харкіська влада в особі Євгена Іванова (заступник Синєгубова) заявила про відкладення проекту дор 2025 року.

То чи не варто було б спрямувати ці 355 млн грн на побудову фортифікацій біля того ж Слатине? Чи навчання набагато важливіше за безпеку?

Із вказаного приводу нами вже готувались матеріали. Ба більше, правоохоронцями було розпочато кримінальні провадження, зокрема :

  • Офісом Генерального прокурора внесено відомості до ЄРДР за № 42024000000000517 (ч. 2 СТ. 191 ККУ) та № 42024000000000518 (ч. 2 ст. 364 ККУ),
  • СУ ГУНП в Харківській області долучено матеріали до КП № 12024000000000127 (ч. 1 ст. 364 ККУ). Та чи є якийсь інший результат, окрім формальностей? Чи вручено підозру місцевим ініціаторам.

Дійові особи

Окрім вже згаданих посадовців Харківської ОВА та міськради винними у розкраданнях на укріпленні Харківщини є і центральні чиновники. Мова йде про Давида Арахамію, який в інтересах «смотрящих» за Харківщиною Ігоря Абрамовича та Романа Ярового вирішує та «заминає» усі питання в столичній владі. Навіть ті, які стосуються життя та безпеки мільйонів українців.

Кожен із цих осіб винен у втраті метру за метром земель Харківщини, гибелі воїнів та мирних мешканців регіону.

Закликаємо політичне та військове керівництво врешті розплющити очі та здійснити кадрові зміни. Скільки ще може продовжуватись безконтрольне розкрадання та знецінення життів? Скільки потрібно втратити, аби врешті зрозуміти?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини