20.09.2024
Корупція
Правосуддя на колінах олігархів, корупції та влади. Повідом про корупцію у судах
Судова гілка влади вже давно не є незалежною. Щомісяця зʼявляються все нові викриття, які демонструють не лише багатства та набуті під час війни статки представників правосуддя, але і очевидну прихильність до привілейованих каст населення. Серед останніх: бізнесмени, політики та олігархи.
Простий приклад, що демонструє останню тезу на практиці – розмір застави, який призначається у разі виявлення корупційних злочинів посадовців. Часто, такий є в десятки разів меншим за реально отриману неправомірну вигоду або винагороду за реалізацію схем. То на чийому боці суди? Та чи бажають вони реально панування правосуддя всередині країни?
Сьогодні розповімо вам історію одного із ключових судів м. Києва та те, як його представники продались олігархічним кланам.
Шевченківський районний суд м. Києва
ГО «НОН-СТОП» вже тривалий час досліджується корупційна діяльність чинних посадовців, представників влади, бізнес-структур та олігархів. Усю отриману інформацію ми не лише активно висвітлюємо у медіа, але і опрацьовуємо юридично. Саме тому, нами завжди надсилаються матеріали до правоохоронних та контролюючих органів з вимогами розпочати активне дослідження та вивчення проблематик. Очікувано, силовики часто ігнорують матеріали, тому, аби змусити таких вжити заходів ми звертаємось до слідчих суддів із скаргами на бездіяльність перших.
І якщо більшість суддів стають на бік громадян, справедливості та правової держави, судді Шевченківського райсуду м. Києва, які в праві зобовʼязати ДБР, БЕБ, СУ ГУНП в Київській області розпочати розслідування, навпаки – захищають інтереси зрадників, олігархів та корупціонерів.
Відтак, до Шевченківського райсуду ми звертались із низки кейсів:
- Щодо функціонування закладів освіти, дитячих садків у прифронтовому Харкові, без наявної на те ліцензії, за відсутності укриття та із грубим порушенням техніки безпеки. Серед таких установ: ТОВ ПЗ “ХЛ “ХАНІ АКАДЕМІЯ”” ХО; ТОВ ШКОЛА “ГРАВІТАЦІЯ”; ХП ПШ “Мармеландія” Харківської області; ХПЛ “НУА” Харківської області; ТОВ “КОМП’ЮТЕРНА АКАДЕМІЯ ШАГ ХАРКІВ”; Дитячий Садок “МАРМЕЛАНДІЯ”; Дитячий Садок “Happy Baby”; Дитячий центр Маленький Принц; Ясла-Садок Honey Academy; Дитячий Садок «Тiny steps»; Дитячий садок МІСТЕР ШТАНІШКІН; дитяча студія MIRAland; Дитяча студія “Всезнайка”; “АПЕЛЬСИН” дитячий центр; Дитячий садочок KIDSDREAM та інші.
У скарзі ми просили зобовʼязати БЕБ внести відомості про злочин до ЄРДР та розпочати досудове розслідування, у відповідь на що, слідчий суддя Бугіль В.В. відмовив у вказаному (справа № 761/25943/24 від 31.07.2024).
- Щодо виведення грошових коштів, отриманих в кредит родиною бізнесменів та власників «КОМПЛЕКС АГРОМАРС» Сігалів, шляхом придбання нерухомого майна та товарів в обороті, укладання з цією метою фіктивних договорів із підконтрольними фірмами (ТОВ «БУДДЕВЕЛОПМЕНТ КИЇВ», ТОВ «ЧІКЕН ФАСТ», ТОВ «ГТМ ПЛЮС», ТОВ «Грандісон», ТОВ «ФАСТ АГРО ІНВЕСТ»). Крім того, поки отримані від банків кошти через комбінації виводились на тіньові рахунки третіх юридичних осіб, Сігал ініціював кримінальні провадження проти фінансових компаній-інвесторів. Що вже свідчить про махінації та злочинний характер дій бізнесмена.
Слідчим суддею Бугіль В.В. скаргу знову відхилено, а отже СУ ГУНП в Київській області справа не розслідуватиметься. (справа № 761/27634/24).
- Щодо заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах під призмою реалізації державної програми «Велике будівництво» ідеологом Юрієм Голиком та підконтрольними йому ТОВ «БУДІНВЕСТ ІНЖИНІРИНГ», ТОВ «БІГ СІТІ ГРУП», ТОВ «СК „СТРОЙІНВЕСТ“», ТОВ «ЄДБК», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ 2016».
Знову справу розглянуто слідчим суддею Бугіль В.В. і знову відмова в інтересах БЕБу (справа № 761/27755/24).
- Щодо низки злочинів, реалізованих колишнім заступником Голови Офісу Президента України – Кирила Тимошенка. Останній встиг не лише підзаробити на «Великому будівництві», але і продовжувати реалізовувати схеми, але вже із відбудовою та фортифікацією. Зокрема, за його ініціативою було встановлено «зуби дракона» прясо на пляжі Чорноморська, де і так мілководдя.
І знову Бугіль В.В. та відмова у зобовʼязанні ДБР розпочати розслідування (справа № 761/27769/24).
- Щодо діяльності підконтрольних державному зраднику – Олегу Царьову агроструктур (ТОВ «АГРОІНВЕСТ КОМПАНІ», ТОВ «АЙДАР ГРУП», ТОВ «КОНСАЛТ-ПРО») які за сприянням місцевих правоохоронців тиснуть на конкурентів, погрожують обшуками та намагаються незаконно заволодіти майном представників аграрного сектору.
Але слідчому судді Бугіль В.В. абсолютно байдуже на вказане, тому відповідь на нашу скаргу – очевидна (справа № 761/28390/24).
- Щодо незаконного збагачення та безпідставного отримання перемог на тендерних закупівлях товаришем Кличка Олексієм Владіміровим разом із Дмитром Половко. Наприклад, Половко фактично володіє ТОВ «ДСЗ» – будівельною фірмою, що ремонтує сквери, доріжки, бомбосховище та інше. Таким чином, відбувається реальне виведення бюджетних коштів під прикриттям місцевої влади.
Але слідчого суддю Овсепʼян Т.В. та БЕБ вказане не хвилює. А отже, знову відмова (справа № 761/29515/24).
Однією із підстав незадоволення наших скарг є наступне формулювання:
«Слідчий суддя дійшов висновку, що дана заява не містить конкретних обставин, що можуть свідчити про вчинення окремими особами кримінальних правопорушень, на які міститься посилання в заяві, а відтак, на переконання слідчого судді, з урахуванням всіх наведених обставин, відсутні правові підстави для задоволення даної скарги.»
При цьому, згідно українського законодавства, заявник надає достатні відомості про вчинення злочинів у вичерпних обсягах і способах доступних не слідчим. Додаткові відомості та докази можуть і повинні бути зібрані лише у спосіб та уповноваженими особами, передбаченими КПК України. Крім того, відомості та елементи складу злочину, зазначені в заяві, можуть і повинні бути спростовані лише слідчим шляхом у ході досудового розслідування після внесення відомостей до ЄРДР. Заяві не може бути надана правова оцінка поза кримінальним провадженням, оскільки відомості в заяві зібрані та проаналізовані професійними юристами з досвідом у кримінальному процесі.
Другою підставою є
“Ненадання підтвердження того факту, що уповноважені особи контролюючого або правоохоронного орагну отримали заяву, яка була надіслана шляхом направлення на електронну пошту.”
Крім того, в межах розгляду однієї із скарг, що стосувалась така бездіяльності детективів БЕБ та їх ігноруванню злочинів Царьова. Скаргу було залишено без задоволення, адже, як йшлось в самому документі: «з листа старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України Дячука Г. вбачається, що Кирило Яковець не має відношення до скарг поданих від його імені з 01.06.2024 року.»
Детектив Дячук посилався на текст копії листа, нібито голови ГО «НОН-СТОП», в якому останній зазначав: “….Лікування привело до зупинення моєї діяльності у якості керівника ГО «НОН-СТОП» та починаючи з червня 2024 року я не провожу будь-яких розслідувань.
В той же час, мені стало відомо, що правоохоронці прикриваючи своїх корупційних покровителів, за допомогою застосунку «ДІЯ» отримали доступ до мого електронного підпису та електронної пошти gononstopkyiv@gmail.com з метою припинення моїх публікацій.
Більше того, невідомі особи використовуючи мій електронний підпис та електронну поштову адресу продовжують розсилати незрозумілі заяви та повідомлення, нібито, від імені ГО «НОН-СТОП», до яких ні я, ні моє громадське обʼєднання не має жодного відношення. Наразі я намагаюсь повернути собі доступ до електронної пошти та підпису, та готую відповідну заяву про злочин.”.
Слідчий суддя Бугіль В.В. мав обґрунтовані сумніви щодо подачі даної скарги саме Яковцем К.І., тому і не задовольнив скаргу.
Детектив БЕБ Дячук не перевірив правдивість листа безпосередньо прокомунікувавши із Яковцем, не промоніторивши соціальні мережі НОН-СТОП, посилання на які ми завжди залишаємо наприкінці заяв.
То чому ж ані детектив БЕБ, ані слідчий суддя не дослідили правдивість вказаного листа? Чому нікого не збентежила відсутність накладеного КЕП?
Крім того, є обгрунтовані підстави вважати, що при розподілі скарги щодо невнесення уповноваженими особами правоохоронних та контролюючих органів відомостей до ЄРДР неодноразово здійснювалось і незаконне втручання в автоматизовану систему розподілу документообігу Шевченківського районного суду м. Києва з метою укриття вказаних злочинів. Тому всі скарги щодо невнесення відомостей до ЄРДР по вищеперерахованим заявам надходять саме Бугіль В.В. та Овсеп’ян Т.В.
Звісно, ми подали апеляційні скарги по кожній із зазначених справ. Крім того, окремо звернулись і до Вищої ради правосуддя із скаргою, щодо проведення перевірки зазначених суддів, їх обʼєктивності та причин винесення тотожних рішень, а також визначення можливого втручання в систему розподілу документообігу.
Продовжуємо працювати далі.
Закликаємо повідомляти про відомі вам факти зловживання, корупції, покриваннь з боку представників правосуддя, в тому числі суддів Шевченківського райсуду м. Києва.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
19 Вересня 2024Київ Комунальні афери Цифрові злочини
-
17 Вересня 2024Окупантський бізнес
-
13 Вересня 2024Публічні закупівлі (тендери)
-
11 Вересня 2024Екологія
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини