10.08.2024 Відмивання коштів Корупція Розслідування

Правоохоронці та суди блокують міжнародні інвестиції Україні

Україна як ніколи потребує залучення іноземних інвестицій, в тому числі, для розвитку постраждалих від війни бізнесів та створення нових. Проте, чи готова до прийняття потоку фінансів просочена корупцією українська влада?

І хоча міжнародні партнери та світові-лідери систематично виділяють для України мільярди доларів, останні зникають не залишаючи за собою сліду. При чому, причетними до привласнення інвестицій є не лише олігархи, але і їх кишенькові представники правоохоронних, податкових та судових органів. Інакше як пояснити відтік капіталів на користь підконтрольних структур, що так і залишаються без уваги силовиків?

Одним із представників бізнес-структур та їх керівників, що пішли проти системи шляхом обману та корупції, привласнивши чужі активи є засновник «Комплекс Агромарс» Євген Сігал.

Сігал тривалий час вважався найбільш впливовим бізнесменом-аграрієм країни. Його агропідприємства ЗАТ «Тернопільський аграрний комплекс», ЗАТ «Комплекс», ЗАТ «Концерн «Комплекс», ДП «Західноукраїнський газопромисловий комплекс» посідали провідне місце у промисловості.

Проте, цього бізнесмену виявилось мало, тому він вирішив реалізувати іншу схему – укласти низку кредитних договорів із банками, отримати кошти від таких та за сприянням податківців й силовиків, залучивши конвертаційні центри вивести отримані фінанси, аби в подальшому – не повернути ані гривні.

Раніше ми писали про те, що Сігал укладав кредитні договори із АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «ПУМБ», ПАТ «КРЕДОБАНК», АТ «ВЕСТ ФАЙНЕНС ЕНД КРЕДІТ БАНК». Та лише ПАТ «КРЕДОБАНК» було надано ТОВ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС» суму кредиту у розмірі 1 338 896,61 доларів США та 106 641,60 Євро. Ані копійки не було повернуто банку з боку ТОВ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС» Сігала.

Куди ж зникали отримані кошти? Передавались третім – контрольованим юридичним особам шляхом укладання фіктивних договорів. Серед таких: ТОВ «БУДДЕВЕЛОПМЕНТ КИЇВ», ТОВ «ЧІКЕН ФАСТ», ТОВ «ГТМ ПЛЮС», ТОВ «Грандісон», ТОВ «ФАСТ АГРО ІНВЕСТ» та інші.

Відтак, нами було виявлено звʼязок вже збанкрутілого  ТОВ «КОМПЛЕКС АГРОМАРС» із ТОВ «ФАСТ АГРО ІНВЕСТ». Прослідковується такий від засновниці та директорки ТОВ «ФАСТ АГРО ІНВЕСТ» Юлії Федорук – до засновниці ТОВ «ГТМ ПЛЮС» Віри Володимирівни Касьянової, яка у свою чергу є співзасновницею ТОВ “Концерн Комплекс”, в якому директором виступає особисто Сігал – співвласник «АГРОМАРС».

Саме через «ФАСТ АГРО ІНВЕСТ» тепер відбувається вивід грошових коштів, в тому числі, через придбання нерухомого майна та товарів в обороті.

Водночас, поки отримані від банків кошти через комбінації виводились на тіньові рахунки третіх юридичних осіб, Сігал ініціював кримінальні провадження проти фінансових компаній-інвесторів.

Тоді, за його сприянням:

  • БЕБ, 03.10.2023, було внесено відомості до ЄРДР за № 72023000500000085 за ст. 212 ч.3, ст.206-2 ч.3;
  • ДБР – від 10.07.2024, за № 62024000000000581 за ст.190 ч.5;
  • та Нацполом від 11.07.2024 за № 12024111420000134 ст.190 ч.4.

Таким чином, правоохоронні органи, що мали б боротись із злочинцями та шахраями по типу Сігала, навпаки, стали частиною його схем, допомагаючи не лише привласнити грошові активи, але і знищити довіру інвесторів до українського бізнесу та держави в цілому.

«Органи правопорядку» практично повністю розмили нашу цивілізаційну основу розвитку: неповагу до права власності, відсутність механізмів захисту прав інвестора/власника. Вони нівелювали принцип беззастережного захисту таких прав, тобто апріорі, без попередніх умов та застережень.

Звідси й украй неефективна судова система, деформована та непрацююча правова система, репресивний характер правоохоронних органів.

Нами було подано заяву із низкою вимог до кожної із залучених структур, про що ми повідомляли раніше. Правоохоронці очікувано проігнорували матеріали та відмовили у початку розслідування й, навіть, формального внесення відомостей до ЄРДР. У відповідь на що, ми подали скарги на бездіяльність до слідчих суддів. Але і ті проявили власну підкупність та неефективність.

Наприклад, слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва Глянь О.С. ухвалами від 02.08.2024 у справі № 761/27638/24 та № 761/27636/24 відмовив у задоволенні скарг, де викладались обставини бездіяльності ДБР й БЕБ.

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Ільєва Т.Г. ухвалою від 05.08.2024 у справі № 757/33304/24-к підтримала колегу та погодилась із нігілізмом Київської міської прокуратури.

Тотожне рішення ухвалив й слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Михальченко А.О. (від 01.08.2024 р., справа № 202/9332/24). До речі, це той самий суд, який у змові із начальником УСР в Дніпропетровській області ДСР НП України Діденко в інтересах зрадника Царьова погодив проведення низки обшуків у представників незалежного бізнесу з метою залякати, натиснути та заволодіти майном й активами.

Нас не злякати відмовами. Ми вже подали апеляційні скарги та ініціюватимемо, в тому числі, службові розслідування, аби притягнути до відповідальності, навіть, топ-правоохоронців.

Захист інвесторів та налагодження інвестиційного клімату в Україні – ось на що мають бути спрямовані зусилля влади, а не на придушення та розкрадання допомоги.

Нагадуємо, що в складі ГО «НОН-СТОП» діє Асоціація захисту ошуканих інвесторів. Тож, якщо вам необхідна допомога у поверненні втрачених активів – звертайтесь у чат бот або на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини