02.10.2024 Окупантський бізнес

Окупантський бізнес всередині України – автомобільний дім «Соллі-Плюс»

Історія компанії "Соллі-Плюс" Харків

Харків майже щодня стає прицілом агресії ворога. Ба більше, тепер рашисти атакують КАБами й Запоріжжя, нанісши перший удар по «військовому обʼєкту», а точніше – звичайній житловій багатоповерхівці, де в цей момент знаходились українці, в тому числі діти. Їм не важливо куди бити – головне завдання залякати й знищити, не залишивши нічого живого на прифронтових територіях.

Цинічним є те, що велика кількість українських бізнес-структур продовжують працювати на руку ворогу : постачати з та в росію запчастини, окрему продукцію і товари, комунікувати із тамтешніми представниками компаній та фінансово підтримувати терор українців.

Одним із ймовірних прикладів бізнесу, який допомагає рф «стерти Україну та її народ» є холдинг «Соллі-Плюс». Офіційний дилер «ГАЗ» і «МАЗ», що можливо продовжує закуповувати продукцію в ерефії та «дружній» Білорусі, попри санкції та заборони. При чому, пізніше – товари пропонуються клієнтам «Соллі-Плюс» у прифронтовій Харківщині.

На території України «Соллі-Плюс» представлений 17 підприємствами, серед яких: ТОВ «СОЛЛІ ПЛЮС», ТОВ «СП. СУМИ», ТОВ «СОЛЛІ ПЛЮС ПОЛТАВА», ТОВ «ОЛІМП. ІНВЕСТ», ТОВ «ОЛІМП ТРАНС СЕРВІС», ТОВ «ПАРК ДРАЙВ. ХАРКІВ», ТОВ «СОЛЛІ ПЛЮС. ХАРКІВ», ТЦ «ГРУЗОАВТОСЕРВІС», ТОВ «СП ЧЕРНІГІВ», ТОВ «ХОЛДИНГ СОЛЛІ ПЛЮС», ТОВ «СОЛЛІ ПЛЮС-ЧЕРНІГІВ» та інші. Така розгалуженість та множинність компаній може свідчити про бажання ухилитись від сплати податків шляхом фіктивного дроблення доходів між кількома юридичними особами. Такі маніпуляції дозволяють штучно зменшити суми податків, які підлягають сплаті до бюджету. Це відбувається шляхом розподілу продажів між кількома компаніями.

Філії підприємства працюють як дилери у низці автомобільних салонів у Харкові, Кременчузі, Полтаві, Сумах й Чернігові. Проте, «головним» містом все ж залишається прифронтовий Харків. До речі, виникають питання і щодо підстав виділення ділянок під такі, точніше їх законності.

Управління холдингом здійснює президент – Токарєв Костянтин. Він має політичний досвід, адже двічі обирався до Харківської міської ради та двічі від проросійської «Партії регіонів». Чоловік також є почесним консулом Литовської республіки у місті Харків. Крім того, існують підстави вважати, що саме Токарєв  є організатором та головною ланкою забезпечення взаємодії із підприємцями із рф та Білорусі для подальшого транспортування контрабанди автомобілів та автомобільної продукції марок “ГАЗ” та “МАЗ”.

Його заступником – першим віце-президентом є Пучков Олег. Він відповідає за оперативне керівництво окремими підрозділами автохолдингу «СОЛЛІ-ПЛЮС» та, ймовірно, забезпечує функціонування схеми контрабанди.

Що цікаво, серед переліку осіб, що входять до групи Токарєва та «Соллі-Поюс» належить і громадянин Литви – Сатас Аурімас, який може виконувати функції посередника у реалізації злочинних схем та подальшій легалізації отриманих доходів.

Про продовження співпраці із агресором може свідчити ряд обставин.

Наприклад, за 2022 рік дохід Холдингу склав 56.5 млн грн. На веб-сайті «Соллі-Плюс» тривалий час містилась інформація про продовження гарантійного обслуговування та продажу машин, автозапчастин для газ «ГАЗ» та «МАЗ». Проте, опісля журналістського розголосу, мережу швидко «підчистили», але, у допитливих українців скріншоти все одно залишились.

Представники “Соллі-Плюс” коментарів щодо співпраці з країнами-агресорами уникають. На офіційних сторінках компанії у соцмережах, де вона позиціонує себе передусім як дилер Mitsubishi та Mercedes, можна знайти пости подяки ЗСУ.

Проте, наврядчи б правоохоронці досліджували б діяльність абсолютно ПРОукраїнської компанії у призмі ч.4 ст. 111-1 КК України, яка якраз-таки передбачає відповідальність за колабораціонізм. Про вказане свідчить розпочате СУ ГУНП в Харківській області кримінальне провадження від 18.04.2022 р. за № 12022220000000205. То можливо “Соллі-Плюс” все ж має “скелети у шафі” у вигляді нерозірваних звʼязків із рф?

Нагадаємо: відповідно до Кримінального кодексу України, колабораційною діяльністю визнається не лише господарська діяльність, що провадиться у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території (окупаційною адміністрацією), але й безпосередньо з державою-агресором. Така співпраця може бути розцінена як форма підтримки фінансування війни з боку росії та Республіки Білорусь.

Тому ми продовжуємо досліджувати діяльність “Соллі-Плюс” та її можливу співпрацю із рф та білоруссю. Юридичним відділом ГО “НОН-СТОП” вже було надіслано першу “порцію” матеріалів правоохоронним органам з метою якнайглибшого аналізу справи, проведення перевірок, моніторингів щодо реальних оборотів товарів, прибутку. Крім того, вимагаємо накласти санкції на Холдинг з метою запобігання подальшого фінансування агресії проти України.

Закликаємо і вас повідомляти подробиці діяльності окупантських бізнесів на території України. А також радимо переглянути наші минулі відео, присвячені таким, посилання у коментарях.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини