20.06.2024 Відмивання коштів Харків

Обнал коштів через птахофабрику та битва за спадщину: Михайло Добкін та шлях до влади

Михайло Добкін – обіцянки народного депутата » Слово і Діло

Михайло Добкін або Міша «скучное лицо» набув медійної популярності у 2007 році, коли до мережі потрапило відео з підготовки передвиборчого ролика політика. Воно рясніє ненормативною лексикою і досить цинічними висловлюваннями. Харківський мер Михайло Добкін та його фрази про те, що текст «трохи по-дебільному написано» стали мемами. Сам політик заявив, що відео «частково змонтовано».

В цілому, політичний та особистісний шлях Добкіна сповнений сумнівними моментами: були і розтрата бюджетних в особливо великих розмірах, і битва за спадщину батька та знущання над останньою дружиною такого, і, навіть, боротьба за птахофабрику. Тому, пропонуємо проаналізувати тернисту дорогу Михайла до теперішнього дияконства.

Заволодіння ЕПІКУР, співпраця із рф та обнал бюджету

Родина Добкіних давно пов’язана з ринком курятини. Батько Михайла Добкіна, Марк Мойсейович, ще у 2000-х роках займався імпортом курячого м’яса зі Сполучених Штатів. У той час використовувалися особливі сімейні бізнес-схеми, зокрема ввезення продукції до певних міст Донецької та Луганської областей, які тоді мали статус зон з особливим податковим режимом. Після проходження товару через ці зони пільгового оподаткування курятина продавалася у магазинах Добкіна за ринковою ціною.

Маючи досвід ведення справ на ринку курячого м’яса, Марк Добкін швидко відгукнувся на пропозицію харківського бізнесмена Олексія Коваленка створити власний бізнес. Ідея полягала в тому, щоб виробляти курятину за сучасними технологіями та стандартами, без використання антибіотиків, стимуляторів росту та інших шкідливих добавок.

Марк Добкін-старший та Олексій Коваленко заснували «Володимир-Волинську птахофабрику», частки якої розподілилися наступним чином: Марк Добкін отримав 66%, а Олексій Коваленко – 34%. На самому початку вони домовилися, що розвитком і управлінням бізнесом займатиметься Коваленко, тоді як Марк буде лише інвестором. Так і з’явився відомий бренд «Епікур».

Справи йшли добре. Проте, у 2016 році Марк Добкін пішов з життя. Спадкоємцем став його син – Михайло. Олексій Коваленко одразу запропонував Михайлу продати частку свого батька, оскільки не бачив перспектив у співпраці з ним. І не помилився. Михайло одразу почав втручатися у всі бізнес-процеси, руйнуючи успішний бізнес.

Більше того, Михайло Добкін почав продавати продукцію фабрики у ЛНР, створивши для цього спеціальну «Володимир-Волинську торгову компанію» з реєстрацією у Харкові та призначивши директором жительку ЛНР. Для успішнішої торгівлі на фабриці створили ще один бренд «Чебатурочка».

Налагодивши безперебійне постачання курятини до тимчасово окупованих територій, Михайло Добкін почав використовувати корми з комбікормового заводу в окупованому Лутугиному (ЛНР) для «Володимир-Волинської птахофабрики». Кошти, отримані заводом від Добкіна та від продажу курятини, спрямовувались на підтримку ЛНР.

Олексій Коваленко не захотів миритися з таким веденням бізнесу з боку Михайла Добкіна і припинив ліцензію «Володимир-Волинської птахофабрики», заборонивши використовувати бренд «Епікур». Однак ці дії були повністю проігноровані Добкіним, який продовжив використовувати бренд «Епікур» і продавати курятину, порушуючи закон. Контроль за продукцією з моменту припинення ліцензії з боку Олексія Коваленка відсутній, і всі норми та стандарти, що впроваджувалися на фабриці роками, більше не дотримуються. Бренд експлуатується незаконно.

Та історія не завершилась співпрацею із Л/ДНР. Наразі, за допомогою ТОВ «Луцька Аграрна Компанія» та ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», Добкін активно легалізує кошти отримані злочинним шляхом. Декларує недостовірну інформацію щодо дохідної частини та нарахування ПДВ, укладає фіктивні договори.

При проведенні аналізу таблиць податкового кредиту та податкового зобов’язання нами було встановлено, що ТОВ “ЛУЦЬКА АГРАРНА КОМПАНІЯ” купляла та продавала товари й послуги сама собі. Так, наприклад, фірми з назвами Baltnetos komunikacijos (Латвія), SIA TET (Латвія), Testmer Warszawa (Польща), EvoniK Operations GmbH (Німеччина), що в таблицях податкового кредиту та податкового зобов’язання ТОВ “ЛУЦЬКА АГРАРНА КОМПАНІЯ”, маючи ідентичний до останньої код ЄДРПОУ (а саме – 39910709), нібито надали їй послуг на загальну суму 1 800 456, 55 грн.

А ще, за допомогою Володимир-Волинської птахофабрики Добкіна чиновникам Харківської ОВА майже вдалось розкрасти 15 млн грн, за які мали б придбати гуманітарну допомогу харківʼянам.

За нашими матеріалами ТУ ДБР у м. Краматорськ було внесено відомості до ЄРДР за № 62023050010003839, ч. 2 ст. 366 ККУ. Та чомусь розслідування завершилось вже на першому етапі.

Готовий на все заради грошей?

Михайло Добкін має зведеного брата Анатолія. Він народився 2012 року від подружжя батька Добкіна — Марка та його громадянської дружини Марії Щоки.

Після смерті батька постало питання про спадщину, і маленький зведений брат Анатолій, згідно з українським законодавством, як і старші брати, міг на нього претендувати. І тут Михайло Добкін, схоже, пішов на мерзенні кроки: він вирішив через суд домогтися визнання громадянської дружини батька недієздатною алкоголічкою, щоб отримати опіку над братом – а, отже, і надалі контролювати спадщину батька.

Для того, щоб досягти своєї мети, Добкін подав відповідний позов до суду. На той час Марія жила у росії. Але коли повернулася до Харкова, за невідомим викликом, який не робили її рідні, до неї приїхала швидка допомога та відвезла до психіатричної лікарні.

До суду Марію Щеку доправили прямо із психіатричної лікарні. Жінка ніяк не реагувала на зовнішні подразники та була дуже інертною. При цьому ще за дві години до засідання – перед тим, як її вивозили з лікарні, за твердженням рідних, Марія виглядала абсолютно адекватною. Такі зміни у поведінці викликали дуже багато запитань і підозр, зокрема щодо злого наміру щодо неї.

У 2019 році Дзержинський районний суд Харкова (справа № 638/11349/18) ухвалив забрати дитину у Марії (без позбавлення батьківських прав) та передати опіку над малюком Михайлу Добкіну. Маму зобов’язали виплачувати аліменти синові до повноліття. У 2019 році зведеному брату Добкіна Анатолію змінили ім’я на Давид.

Таким чином, Добкін домігся бажаного та отримав частку маленького брата собі.

Правоохоронці тоді також були зацікавлені дивними махінаціями довкола спадщини старшого Добкіна. Проте, завдяки домовленостям у вищих кабінетах СБУ, Національної поіції – Михайло вийшов сухим із води. А провадження «спустили» на рівні місцевих силовиків, де розслідування просто зупинилось.

Де зараз Добкін?

Питання риторичне. Хтось каже, що бачив його у Харкові в ролі диякона, а хтось припускає, що Михайло вже давно виїхав за межі України. Остання версія звучить правдиво, адже майже вся родина Добкіних вже давно проживає закордоном. Племінник Михайла – Марко відсиджується у Варшаві разом із екс-чоловіком Алли Добкіної та колишнім політиком Гуревичем. Солопихіни – друзі Добкіних, що і досі ведуть бізнес із рф, виробляючи одяг у Харкові також зараз за межами України.

Солодке життя, за яким стоїть зовсім не солодка передісторія.

Більше про кожного із колишніх представників харківської еліти у відео.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини