16.09.2024
Окупантський бізнес
Мерзенна вісімка: торгівля вугіллям у ДНР, фінансування тероризму та покривання Слуг народу
Іноземне видання Bloomberg пише: наступ Росії на Донбасі може змусити українських металургів імпортувати вугілля.
Йдеться про те, що українські сталеливарники єдиної шахти з видобутку коксівного вугілля в Україні, що вже межує з фронтом можуть бути змушені імпортувати вугілля, якщо російські війська захоплять таку, що стане черговим ударом по галузі.
Тим не менш, російська агресія жодним чином не заважає чинній верхівці влади заробляти на угодах із представниками рф.
При підтримці ТОП-посадовців по типу Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністра енергетики та Премʼєр-міністра України, народний депутат від одіозної ОПЗЖ Федір Христенко продовжує вести бізнес із росією, отримувати величезні відкати за судіння російських бізнес-структур із споживачами вугілля, й комунікувати із представниками «кримінального світу» Л/ДНР.
Христенко є вихідцем із Донеччини. У 2014 році він, як і багато жителів Донецької області, переховуючись від війни, переїхав жити до Києва. Тут і розпочав свій «самостійний бізнес» з продажу вугілля. Сутність такого полягала в продажу неякісної сировини величезним гравцям ринку — СКМ, Групі Приват.
Тоді, для різних корпорацій Христенком було створено різні схеми заробітку. Наприклад, робота з ДТЕК організовувалась наступним чином: Федір закуповує вугілля за заниженими цінами, везе їх на Харківський коксохім, робить там кокс і відправляє кокс на Групу Приват (переважно на Нікопольський завод феросплавів). Від реалізації цієї схеми програвали всі, крім самого Христенка.
ДТЕК недоотримали прибуток, а Нікопольський завод феросплавів отримав кокс і коксовий горіх поганої якості (але на НЗФ були люди, які прикривали цю схему). На сьогоднішній день з групи «Приват» Христенко вигнали і внесли в чорний список.
Через свої дії компанії Христенко і він особисто потрапили в чорний список великих корпорацій. Крім того, проти них було відкрито низку кримінальних проваджень. Тому, для того, щоб «загальмувати» розслідування справ проти власного бізнесу, Христенко обрав найпростіший шлях — стати народним депутатом. Таким чином, відразу після отримання мандату, рух проваджень зупинився: розслідування не ведуться, а судові розгляди відкладено. Існують підстави вважати, що допомогу у миттєвому «забутті» кримінального досьє тепер вже нардепа Христенко надав голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, який, здається, вже не приховує співпрацю із ОПЗЖ та власний вплив на правоохоронну та судову системи країни.
Крім того, підкріпившись статусом народного депутата і новими знайомствами завдяки купленому місцю в ОПЗЖ, Христенко знайшов вихід на російських виробників – компанію ТОВ «МелТЕК». З останніми Христенко домовився про поставки вугілля з відкатом собі-улюбленому 3 дол за одну тонну. Старий друг Христенка – Риженков допоміг завести росіян на роботу з Метінвест.
Але цього виявилось мало, тому Христенко зареєстрував нову компанію в Швейцарії — Evenor Energy SA. Через яку активно лобіюює ресурс російського «Сибантрацита» на компанію Метінвест. Інша компанія Христенко «Heating Systems OU» Естонія протягом 4 років активно постачала антрацитове вугілля «Сибантрацит» на АрселорМіттал Кривий Ріг, заробляючи в середньому 25 дол США за тонну. Тільки за останній рік роботи з АМКР компанія поставила 300 тис тонн і заробила понад 7 млн дол США. А якщо порахувати загальний прибуток, то сума буде ще цікавішою…
Нагадаємо, весь цей бізнес належить чинному народному депутату України. До речі, за час повномасштабного вторгнення Христенко понад 1000 разів ігнорував голосування, адже виїхав закордон за кілька днів до наступу рф. При цьому, як зазначив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, позбавити депутатів мандату за прогули засідань неможливо. А за співпрацю із рф та терористичним угрупуванням ДНР?
До речі, тесть Христенко – Сергій Брюховецький – і досі залишається власником бізнесу на окупованій території Горлівки. Мова йде про «Спец-реммаш». 11 грудня 2014 року окупаційна влада зареєструвала компанію вже за так званими місцевими «законами». При чому, навіть після перереєстрації, співвласником і досі значиться Сергій Григорович Брюховецький.
Як і до окупації Росією частини території Донецької і Луганської областей, «Спец-реммаш» ремонтує обладнання для місцевих шахт. Як свідчать відкриті данні, тільки за 2020 рік компанія понад 5 млн рублів. Що на той час – близько 2 млн грн.
Проводячи активну господарську діяльність, бізнес Брюховецького сплачує податки у місцевий «бюджет» ОРДО. Наприклад, за 7 місяців 2021 року компанія сплатила до скарбниці окупаційної адміністрації щонайменше 3.5 млн рублів (приблизно 1,4 млн грн).
Тим не менш, у 2021 році, Брюховецький, який активно співпрацює із окупаційною владою та фінансує тероризм, отримав кредит на 60 млн дол. для купівлі торгівельного центру «Скай Молл» у Києві від державного «Укрексімбанку». Цікава історія, чи не правда? Дивно, що керівництво НБУ та голова Пишний не зацікавились вказаним питанням та просто дали змогу прихильникам росії та ДНР заробляти у столиці.
При чому, при набутті ситуацією розголосу та візиту журналістів до керівництва «Укрексімбанку», останні просто напали на представників медіа, не бажаючи надавати жодних пояснень.
Діяльність «Скай Молл» також повʼязують із відомим одеським бізнесменом Володимиром Галантерніком, якому належить кілька торгових центрів в Одесі. Цілком ймовірно, що за позичальником та документальним власником ТРЦ Брюховецьким, стоїть не лише його зять Христенко, але і мультимільйонер та «тіньовий господар Одеси» Галантерник.
Але, питання все ще залишається відкритим: як державний зрадник, втікач, представник кримінальних кіл Л/ДНР, що продовжує працювати із холдингами ерефії, залишається народним депутатом?
Бачимо, як на теренах України вдало розвинулась мерзенна вісімка із олігархів, політиків, втікачів, наглядачів, контролерів та представників окупаційної влади.
Ми активно вивчаємо діяльність Христенка та факт заволодіння ним столичним Скай Моллом. Готуємо документи до РНБО, АРМА, НАЗК, аби ініціювати санкції, націоналізацію торгового центру й інших активів, та внесення Христенко, його тестя Брюховецького та належні їм юридичні особи до переліку спонсорів тероризму.
Закликаємо і вас повідомляти будь-яку відому інформацію про російський слід чинних посадовців, бізнесів та олігархів.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
19 Вересня 2024Київ Комунальні афери Цифрові злочини
-
17 Вересня 2024Окупантський бізнес
-
13 Вересня 2024Публічні закупівлі (тендери)
-
11 Вересня 2024Екологія
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини