23.05.2024
Будівельна корупція
Київ
Київ потопає у схемах Кличка та Комарницького
Денис Комарницький — лідер фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді 2008-2010 років. У 2020 році він тріумфально зʼявився у публічній площині після розголошення даних персонального комп’ютера одним із депутатів. Тоді й стало відомо, що останніми роками Комарницький є головним “смотрящим” за сферами будівництва та комунального господарства в Києві.
Через своїх підручних та ставлеників Комарницький курує усі профільні департаменти КМДА, комісії Київради та комунальні підприємства.
При цьому, Комарницький тісно повʼязаний із правою рукою Кличка, який забезпечує бізнесмену комунікацію із мером столиці та силовим блоком, що дозволяє корупційній системі функціонувати без перешкод.
Будівельна мафія та чорний кеш Києва
Для обліку забудовників та акумулювання чорного налу на будівництві в місті працює розгалужена система бек-офісів. Їх головною функцією є безпосередньо прийом грошей за проходження всіх кіл дозвільного пекла. При цьому, частина з таких орієнтовані на спілкування із замовниками та первинну обробку документів.
У самих цих бек-офісах працює низка цікавих особистостей, зокрема Олена Марченко, яка займається забезпеченням функціонування таких. Марченко – депутат Київради від “Батьківщини”, член Земельної комісії, а головне – права рука самого Комарницького.
Варто зауважити, що усі зацікавлені люди у Києві знають, що такі бек-офіси існують. А отже, і для НАБУ дізнатися їхні адреси та імена їхніх співробітників – не проблема. До того ж, якщо у правоохоронців виникне бажання розібратися в темі, то завжди можна поспілкуватися з Марченко – вона просто джерело корисної інформації. Адже саме через Олену Марченко Денис Комарницький здійснює негласне керівництво департаментами та комісіями, залученими до будівельної схеми.
Окремо варто згадати Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА. Саме він відповідає за будівництво всіх великих комунальних об’єктів, де крадуться найбільші суми. Функцію куратора від Комарницького тут виконує Непоп, і не дарма. Він чудово знає всі схеми та працює на свого господаря максимально ефективно. Забезпечуючи повний контроль над найбільшими КП столиці.
Хроніка розкрадань на будівництві Подільського мосту
Денис Комарницький безпосередній куратор будівельної мафії столиці. Людина, без якої у Києві не видаються дозвільні документи.
На рахунку Комарницького символ київської корупції – Подільський міст, генпідрядником на будівництві якого виступає його компанія “Еко Буд Трейд”.За матеріалами правоохоронців, останньою вже було викрадено понад 150 млн грн. Хоча, пізніше, СБУ повідомляли й про запобігання розкраданню 3 млрд грн.
За результатами розслідувань у травні 2023 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт відносно керівника ТОВ «Еко-Буд-Трейд» за фактом розтрати понад 36 млн грн через завищення вартості робіт.
При цьому, міст і досі перебуває на стадії активного зведення, хоча і використовується для руху службового транспорту.
У квітні 2023 року Державна служба фінансового моніторингу провела перевірку законності руху коштів, перерахованих упродовж березня-квітня 2023 року на рахунки ТОВ «Еко-Буд-Трейд» та ще однієї компанії (ТОВ «Сітілайт Форм») на загальну суму 407,95 млн грн. Ці кошти також виділялися на добудову Подільського мосту.
Держфінмоніторинг встановив схему, спрямовану на заволодіння виділеними бюджетними коштами шляхом розміщення на депозитних рахунках підконтрольних товариств, погашення кредитів, використання ризикових фінансових інструментів на кшталт «фінансової допомоги» чи «зустрічних транзитів», а також із залученням суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності та «транзитності».
Нами також неодноразово надсилались матеріали щодо махінацій під час будівництва Подільського мосту, як результат:
- ТУ БЕБ в місті Києві внесено до ЄРДР за № 72024102300000010 ч. 1 ст. 212 КК України
- Дарницькою окружною прокуратурою міста Києва внесено відомості до ЄРДР за № 42024102020000024 ч. 4 ст. 191 КК України
- Голосіївською окружною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за № 4202402010000036 ст. 191 ч. 4 КК України
- Львівською обласною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за № 42024140000000084 ст. 191 ч. 4 КК України та інші.
Бізнес-структури Комарницького
Окрім славнозвісного «Еко-Буд-Трейд», за допомогою якого було викрадено сотні мільйонів бюджетних коштів на зведенні Подільського мосту, Комарницькому підконтрольний й ряд інших юридичних осіб. Наприклад, ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ АНАЛІТИЧНОГО ПРИЛАДОБУДУВАННЯ» (скорочено – «УКРАНАЛІТ»).
Аналіз господарської діяльності вказаної компанії показує її активну участь у проведенні процедур публічних закупівель. Зокрема, серед найбільших тендерів, в яких ПрАТ «Украналіт» брало участь у :
- Розробка модернізованих технічних засобів системи пожежного захисту літака Ан-148-100 ( Ан-148-201 и Ан-158-100): блока контролю та управління БКУ-СПЗ та сигналізатора СД
Замовник: ДП «АНТОНОВ» (код ЄДРПОУ 14307529)
Сума: 4 443 086,00 грн. - Придбання обладнання для розширення мережі вимірювальних приладів автоматизованого контролю стану атмосферного повітря в м. Бровари Прилади для вимірювання величин, код за ДК 021:2015 – 38340000-0 (Прилади для моніторингу забруднень, код за ДК 021:2015 – 38344000-8) (кошти місцевого бюджету)
Замовник: Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області
Сума: 3 077 400,00 грн.
Крім того, до схем з розкрадання бюджетних коштів шляхом укладання фіктивних договір залучені й інші, підконтрольні Комарницькому юридичні особи: ТОВ «ОСОКОРКИ-7», ТОВ «БЕНЗЕЛЬ», ТОВ «РІЕЛТ», ТОВ «КІЙ-ПЛАЗА», ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «ПРЕЗИДЕНТ», ТОВ «МІЖНАРОДНИЙ ЦЕНТР ПРАВА», ТОВ «ПЕРСПЕКТИВА», ТОВ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА».
За нашими матеріалами ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 20.03.2024 (справа № 991/2203/24) зобовʼязано уповноважених осіб Спеціалізованої антикорупційної прокуратури внести відомості до ЄРДР, в тому числі і щодо участі у публічних закупівель ПрАТ «Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування».
Кличко та Комарницький – Бонні та Клайд на ринку нерухомості?
ЗМІ писали: «Мер Києва Віталій Кличко “підписав явку з повинною”, вимагаючи від прокуратури повернути гроші фірмі “Еко-Буд-Трейд” свого скандального друга Дениса Комарницького.»
Відтак, опісля арешту грошових коштів «Еко-Буд-Трейд»(який виступав фігурантом справи, що стосувалась розкрадання бюджетних коштів), мер надіслав офіційного листа на ім’я очільника Київської міської прокуратури, в якому скаржився на блокування коштів на рахунках комунальників і підрядників.
Мер стверджував, що всі перевірки правоохоронців та контролюючих органів «не виявили порушень» у діях замовника – столичних комунальників.
Такі дії Кличка не стали новиною. В столичних колах вже давно було відомо про взаємозвʼязки Комарницького із оточенням мера. Саме за потурання останнього «смотрящий» за Києвом вже тривалий час провертає корупційні схеми в столиці. Згадати хоча б Подільський міст, на якому за відома мера було розкрадено понад 150 млн грн.
Тепер же, виявляється, що новий топ-менеджмент ПрАТ “Холдингова компанія “Київміськбуд” складається із «людей Комарницького». Для довідки, Київміськбуд, повністю підпорядковується та контролюється мером Кличко та є одним із найбільших забудовників столиці.
Нами було надіслано звернення до КМДА, КМВА та Київради із вимогами:
- Вжити заходив щодо недопущення порушення прав інвесторів і інтересів громади в діяльності Приватне акціонерне Товариство «Холдингова Компанія «Київміськбуд».
- Вжити заходів щодо відсторонення підконтрольних Комарницькому Д.С. і безпосередньо Комарницького Д.С. від управління ПрАТ «ХК» «Київміськбуд», і його дочірніми компаніями.
Чекаємо на реакцію. Цікаво, як довго Кличко укриватиме діяльність будівельної мафії у столиці?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків