22.11.2024
Корупція
Публічні закупівлі (тендери)
Корупція в Чорнобилі: обшуки НАБУ в ДАЗВ і Тимчука
Обшуки НАБУ в Державному агентстві України з управління зоноювідчуження (ДАЗВ) та низці підпорядкованих підприємств стали однією знайгучніших подій останніх днів. Проте, якщо ви спробуєте знайти цюінформацію на офіційних сторінках ДАЗВ, то не знайдете навіть натяку на цей скандал.
Енергетичний “загар”
У жовтні 2023 року посадовці ДАЗВ разом із ТОВ «Енергетично-інвестиційна група» провернули схему на закупівлі електроенергії для Чорнобильської АЕС. Вартість контракту склала понад 300 млн грн, з яких 10% відкату мали отримати посадовці. Завищення цін, фіктивна перемога у тендері й обіцяна “відкатна” вигода. У результаті – збитки на понад 10 млн грн.
Як йдеться в матеріалах справи: «З метою реалізації злочинного умислу спрямованого на заволодіння коштами ДСП «Чорнобильська АЕС», протягом листопада-грудня 2023 року було підготовлено тендерну документацію для закупівлі електроенергії для потреб ДСП «Чорнобильська АЕС» на 2024 рік, в якій заздалегідь вказано наперед визначену завищену вартість електричної енергії за 1 кВт/год без ПДВ на рівні 4,57275 грн без ПДВ.
У зв`язку із тим, що за результатами розгляду скарги ТОВ «РТЕ Юкрейн» рішенням Антимонопольного комітету України від 22 січня 2024 року рішення ЧАЕС про визначення переможцем торгів ТОВ «Енергетично-інвестиційна група» скасовано, службові особи ДАЗВ та ДСП «Чорнобильська АЕС», скасували торги, у яких перемогло інше товариство, для того щоб у подальшому мати змогу оголосити публічну закупівлю електричної енергії, у якій знову надати перевагу наперед визначеному ТОВ «Енергетично-інвестиційна група», чим самим забезпечити реалізацію умислу, направленого на заволодіння бюджетними коштами».
Під час обшуку в кабінеті першого заступника голови ДАЗВ Тимчука НАБУ вилучили кілька iPhone. Посадовець відмовився надати доступ до пристроїв. Зазначивши, що публічність даних шкодить діловій репутації. Слідчі підозрюють, що в телефонах зберігається компромат на масштабні корупційні схеми.
Тому ухвалою ВАКС від 08.10.2024 за клопотанням детективів НАБУ у заступника керівника ДАЗВ було вилучено смартфони.
Не лише електрика
За останні роки під керівництвом Тимчука ДАЗВ засвітився у низці гучних справ: нелегальні рубки лісу, завищення цін на техніку, крадіжки палива, вивезення радіоактивних матеріалів і навіть незаконне використання радіоактивних земель. І все це – під прикриттям керівництва Міністерства захисту довкілля.
Наприклад, СВ Вишгородського РУП ГУНП у Київській області вже розпочинало досудове розслідування в кримінальному провадженні №12024111060000041 за ч. 1 ст. 364. А Державне бюро розслідувань, навіть, викривало масштабну схему незаконної вирубки в Чорнобильському заповіднику.
Після медійного розголосу проблем тодішній Міністр захисту довкілля Руслан Стрілець створив робочу групу для розслідування діяльності “чорних лісорубів”. Але дослідження не дало реальних результатів адже останній так само був занурений у схеми. Як бачимо, зі змінами у Міністерстві нічого докорінно не покращилось, то може нова міністерка також “у долі”?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
25 Квітня 2025Цифрові злочини
-
21 Квітня 2025Корупція Публічні закупівлі (тендери)
-
16 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини
-
14 Квітня 2025Декларація Київ Корупція
-
11 Квітня 2025Корупція Розслідування Цифрові злочини
-
9 Квітня 2025Відмивання коштів Окупантський бізнес
-
7 Квітня 2025Відмивання коштів Цифрові злочини