15.02.2025
Київ
Комунальні афери
Кличко, Палатний та Комарницький – бандитське тріо по заволодінню земель та бюджету Києва
Денис Комарницький, що перебуває у розшуку НАБУ та поки вдало ховається від слідства, є головним «смотрящим» столиці, що тримає під контролем всі ключові департаменти, які відповідають за будівництво в Києві. Через своїх ставлеників у комісіях Київради та комунальних підприємства він спрямовує процеси у потрібне русло, що допомагає ухвалювати вигідні для бізнесмена рішення щодо виділу земельних ділянок чи розподілу перемог у публічних закупівлях.
Не менш важливою фігурою у схемах Комарницького є Артур Палатний, який забезпечує зв’язки між «смотрящим» і мером Києва Віталієм Кличком, а також з силовими структурами. Саме завдяки цьому поєднанню вищих ешелонів влади, система працює безперервно і практично без перешкод.
Бек-офіси і чорний кеш Кличка й Палатного
Для забезпечення фінансової частини будівельних проектів у столиці існує розгалужена мережа бек-офісів, які працюють як канал для обміну нелегальними коштами. Частина з них зосереджена на прийомі грошей за дозволи на будівництво, інші — на попередній обробці документів. Однак найцікавіша частина цієї мережі – це ОленаМарченко. Вона є депутатом Київради від “Батьківщини” та координатором усіх будівельних схем через свою близькість до Комарницького. Саме Марченко активно керує діяльністю департаментів і комісій, що визначають хід будівельних проектів. Не так давно Марченко стала фігуранткою у справі НАБУ та САП про земельну корупцію у Києві. Слідство прямо вказало про її звʼязки із Комарницьким.
Головні гравці на “земельному полі”
У земельних же питаннях ключовими постатями, згідно розслідування НАБУ, були Петро Оленич — заступник мера, відповідальний за земельні ресурси, і вже згадана Марченко, яка контролює розподіли через Земельну комісію Київради. Що цікаво, сам Оленич неодноразово в інтерв’ю заявляв, що він “борець за землю киян”. Однак жодне земельне рішення в Києві не приймається без його участі, і саме він курує земельний дерибан, пов’язаний з найбільшими будівельними проектами.
І все це роками укривається за прикриттям міського голови Кличка, його правої руки Палатного та широченного переліку чиновників КМДА та Київської міської ради. Що ж, рука руку миє, як завжди..
Обшуки НАБУ: коли кульмінація?
Обшуки, що проходять у офісах Комарницького та інших фігурантів справи, стосуються численних земельних махінацій, де Комарницький разом з партнерами отримували значні доходи. Проте це лише частина великої схеми. Для того, щоб корупція набула таких масштабів, в дію були включені не лише земельні махінації, а й тендери на будівництво, розподіл бюджетних коштів на громадські проекти та навіть зловживання з бюджетами комунальних підприємств.
Ключову роль у всіх цих процесах, крім інших, відіграла Олена Богославська, довірена особа Комарницького, яка допомагала організовувати все це у стінах київських чиновницьких кабінетів. Вона є своєрідним “організатором схем”, яка направляла завдання різним представникам комунальних підприємств, замовникам та чиновникам для забезпечення безперешкодного виконання цих корупційних планів.
Не можна забути про таких “розподільників” грошей, як Артур Палатний, Юрій Романюк та Віктор Тинний, які за всю свою кар’єру стали “коштами” для цієї корупційної структури.
Схеми Комарницького: що відомо?
Однією з найбільших схем за участі Комарницього є проект Подільського мосту, де генпідрядником виступає компанія “Еко Буд Трейд” – підконтрольна чоловіку. Цей проект став символом київської корупції, оскільки на ньому були використані всі методи, включаючи маніпуляції з тендерами та грошовими потоками.
І хоча правоохоронці реалізували кілька спроб з «відлучення» Комарницького від бюджетних схем столиці. Наприклад, у травні 2023 року Київська міська прокуратура передавала до суду обвинувальний акт стосовно керівника генпідрядної організації за фактом розтрати понад 36 млн грн. Йшлось про виявлення фактів завищення витрат на оренду будівельних машин та механізмів майже на 104 млн грн з ПДВ.
А у вересні 2023 року правоохоронці зафіксували збитки у розмірі 6,5 млн грн під час закупівлі піску для будівництва мосту.
Крім того, ГСУ Служби безпеки України розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000000523 за ч. 1 ст. 364 КК України, а ТУ БЕБ в місті Києві внесли відомості до ЄРДР за № 42023140000000282 за ч. 3 ст. 212 КК України.
Проте, як бачимо, реальні заходи щодо усунення впливу Комарницького на будівельну та земельну сфери столиці почали реалізовуватись лише зараз.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
24 Березня 2025Відбудова України Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
23 Березня 2025Київ Публічні закупівлі (тендери)
-
17 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
13 Березня 2025Велике Будівництво Харків
-
7 Березня 2025Публічні закупівлі (тендери)
-
5 Березня 2025Цифрові злочини
-
3 Березня 2025Розслідування Харків