20.05.2024 Мобілізація

Хто фінансує ТЦК та полювання на ухилянтів? Нажива на війні та монополія воєнкомів

Возможно, это изображение 3 человека и текст «Харквський Хто ФиНАНСУЕ тцк ΤΑ ПОЛЮВАнНЯ НА УХИЛЯНТИВ? acn анфоризшаник громадсьиик органязацй, Сракпидап ebe Anpo про дёапьнйсть будуть иваюте наклапа преростедких reecosB.o.RarM.in ф/ cn Слуюба 'я3К1 громадсычйстю есудсίв, готуються. <джарелом НАЖИВА НА ВИИНТ ТΑ моноПолия ВОеНКомив ON 4 К0 N STOP ПОВИДОМ ПРО КОРУПЦИЮ ПИД ЧАС МОБЛИЗАЦИТ ΤΑ НЕЗАКОННΣ ДΊΪ тцк»

Харківський ОТЦК та СП опублікувало спростування у відповідь на наш допис про умисне невнесення місцевими службовцями відомостей до реєстру Оберіг з метою вимагання неправомірної вигоди від чоловіків. У добрих традиціях, головним аргументом центру комлектування стало вороже ІПСО, антидержавна діяльність. На додаток, Харківський ОТЦК та СП поставив під сумнів правозахисну мету громадської організації та джерела фінансування такої.

Чому будь-яка невигідна інформація сприймається як ІПСО?

Помітили, що будь-яка інформація, яка є невигідною та викриваючою все частіше сприймається владою, правоохоронцями як ІПСО? При чому, мова йде не про проросійські наративи (які є очевидним елементом рашистської пропаганди), а критику та відомості, розголошення яких може закенсилити реалізацію окремих схем та «прикрити годівницю». Звісно, такі перспективи не є прийнятними для головних корупціонерів, злочинців. Тому така інформація відразу визнається головними героями як ІПСО.

Що таке ТЦК та чому їх часто кличуть приватними організаціями?

Часто в інтернет-джерелах ТЦК та СП називають приватними комерційними організаціями. Проте, із вказаною тезою можна посперечатись. Розглянемо вказане питання з точки зору законодавства.

Напередодні вторгнення Росії уряд України схвалив Положення №154 про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які покликані замінити собою радянську систему військових комісаріатів.

Згідно п. 1 Положення : «Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.»

Безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне – Командування Сухопутних військ Збройних Сил, яке узгоджує основні питання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з відповідними структурними підрозділами Генерального штабу Збройних Сил та Міноборони.

Ким фінансуються ТЦК та СП?

Фінансове і матеріальне забезпечення заходів, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, які проводяться територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, здійснюється за рахунок і в межах коштів державного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Особовий склад територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також транспорт і матеріально-технічні засоби зазначених територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки утримуються за рахунок кошторису Міноборони.
Тобто, ТЦК та СП не є приватними комерційними структурами. А отже, відповідальність за злочини, корупцію, що нині переважає у вказаній структурі повністю лежить на Мінобороні та командуванні Генерального штабу ЗСУ.

Хто буде відповідати за корупцію у ТЦК?

У дописі, присвяченому Харківському ОТЦК та СП ми писали, що в Індустріальному та Новобоварському районах міста Харкова воєнкоми спеціально не вносять дані чоловіків до системи Оберіг. У подальшому, вимагаючи 1200 доларів США за не вручення повістки та внесення данних до системи, аби напис «розшук» у майбутньому в застосунку Резерв + не зʼявлявся.

І хоча, Харківський ОТЦК та СП назвав вказану інформацію ІПСО, проте факт залишається фактом – корупція в центрах комплектування лише розпліднюється. Наведемо кілька прикладів для розуміння масштабу:

Начальник Лозівського ТЦК Требесов Артем на честно зароблені хабарі придбав новенький BMW X6 за 100 тис. доларів. А його дружина хизується дорогим відпочинком та шубами за 25 тис. доларів. За отриманою інформацією, голова ТЦК придбав елітне авто завдяки провадженню незаконної діяльності, а саме: підроблення військових квитків та документів щодо інвалідності.

А екс-голова Дніпропетровського обласного військкомату з початку повномасштабного вторгнення придбав активи на суму понад 8.8 млн грн. Протягом періоду військових дій він накопичив майно, вартістю майже 9 мільйонів гривень.

Військовий комісар Одеської області Євген Борисов буцімто для своєї матері-пенсіонерки придбав віллу в Марбельї (Іспанія) за майже €4 млн, а також офіс вартістю до €2 млн й оформив документи на дружину. «Продавав «білі квитки», крав на забезпеченні військових, син працює в Одеському управлінні СБУ. 5 тис. «білий квиток» коштував… Умовно кажучи, 2 тис. одеситів, які купили «білий квиток», віддали від €5 до 10 тис., і він заробив 10-20 млн».

Самбірського військкома викрили у незаконному збагаченні на 4,4 мільйона гривень. Як інформує НАЗК, було встановлено, що декларант та його дружина впродовж 2020-2022 років придбали низку об’єктів нерухомого майна.

І врешті, у Харкові працівник військкомату та його подільник, за гроші допомагали ухилитися від мобілізації. Ідеться про офіцера одного з Харківських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і колишнього тероборонівця. Свої “послуги” чоловіки оцінювали у 3-5 тисяч доларів США. За гроші вони обіцяли “клієнтам” сфальсифікувати висновок військово-лікарської комісії й у такий спосіб отримати відтермінування від мобілізації, а декому навіть узагалі уникнути призову.

Тобто, історії із збагаченням службовцями ТЦК не є поодинокими та поширюються по всій території України. Але хто з ним поніс реальне покарання? Останнє питання є більш риторичним.

Полювання за неугодними – головне правило ТЦК?

Все частіше трапляються випадки мобілізації «неугодних» або не вигідних декому осіб. Наприклад, в Одесі місцевого активіста Назара Ужвія примусово відправили до ТЦК.

А голову ГО «НОН-СТОП» тепер оголошено у розшук. Хоча останній має цілком законні та підтверджені підстави для відстрочки. Такі дії пояснюються небажанням місцевої влади відповідати за власні вчинки. Як от, для Олега Синєгубова (очільник Харківської ОВА) «НОН-СТОП» – кістка у горлі, особливо опісля викриття мільярдних розкрадань на фортифікації Харківщини.

Тому не дивно, що тепер голова ГО «НОН-СТОП» кличуть «ухилянтом» без законних на те підстав.

Та за роки правозахисної діяльності ми навчились протистояти тиску та заходам впливу. Готуємо нове розслідування, де розкриємо корупційні схеми збагачення топ-посадовців Харківщини на укріпленні області й відбудові.

Скоро у мережі.

Маю інформацію про корупцію під час мобілізації – куди звертатись?   

Команда ГО «НОН-СТОП» допомагатиме в межах закону боротись із зловживаннями, корупцією, які лунають з боку службовців ТЦК, правоохоронців. Медійно висвітлюватимемо діяльність, аби кожен міг захистити власні права.

Повідомляйте про відомі вам порушення у чат-бот або на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com

Важливо: ми не розголошуємо особисті дані. Всі звернення залишаються анонімними. Послуги надаємо безкоштовно.

 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини