05.02.2025
Київ
Харків
Гучне повернення СтройСіті махінатора Масленнікова. Життя в Монако та Дубаї, новенький Ролс Ройс за кошт інвесторів
Хто такі Строй Сіті та хто допомагає лобіювати інтереси забудовника на будівельному ринку Харкова?
Поки Харків лишається обʼєктом артобстрілів та ворожих дронів, місцева влада, здається вирішила «по тихому» розподілити землі та віддати їх під забудову наближеним компаніям, зокрема словнозвісному Строй Сіті, який вже має «за спиною» тисячі ошуканих інвесторів та недобудов.
Відтак, нещодавно харківською владою було виділено 37 соток землі під будівництво «готельно-житлового-офісного центру з торгово-розважальним комплексом та вбудованим паркінгом» за адресою: майдан Благовіщенський, 3, тобто впритул до Благовіщенського собору. Такі дії проводились без аукціону за заниженою вартістю, за рахунок чого прифронтове місто вже втратило мільйони, і ще стільки ж втрачатиме після зведення комплексу.
Ділянку було передано ТОВ «КПМ Харків Буд», компанії, створеній в кінці 2022 року, що за 2 роки не отримала ані гривні доходу. При цьому, статутний капітал товариства складає 20 тис грн. То за який кошт «Харків Буд» із бюджетом 20 тис грн та 0 грн доходів будуватиме ТРК у Харкові?
Справа в тому, що «Харків Буд» є типовим прикладом фіктивних компаній, що створюються великими та впливовими забудовниками по типу Строй Сіті, задля уникнення відповідальності за невиконані роботи, а отже – захисту від псування репутації, ухилення від сплати податків та реалізації інших фінансових махінацій.
Як показує практика, будівництво через такі «одноденні» юридичні особи не має жодної юридичної сили, а тому інвестори залишаються без гарантій.
Очевидно, що отримання ділянки поблизу памʼятки культури у історичному центрі Харкова не обійшлось без безпосередньої участі представників місцевої влади. Наприклад, Сергія Кузьміна – заступника міського голови, відповідального за земельні та архітектурно-будівельні рішення. Кузьмін має широкий досвід у сфері містобудування, ба більше, раніше він очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (ДАБІ) — орган, який завжди вважався одним з найбільш корумпованих у країні. Там Кузьмін, фактично, виконував роль «смотрящого», допомагаючи Столару та Комарницькому отримувати найліпші ділянки столиці для власних ЖК. У ДАБІ чоловік пропрацював недовго і був звільнений зі скандалом.
Тепер же Кузьмін роздає землі Харкова, узаконує самочинні забудови та отримує відкати за вирішення будь-яких будівельних питань.
«Харків Буд», фактично, є проєктом скандального забудовника Строй Сіті Єгора Масленнікова. Для розуміння, Строй Сіті вже має за плечима низку недобудов у Харкові. За час присутності на будівельному ринку забудовник не здав в експлуатацію жодного обʼєкту. А єдина добудова на проспекті Героїв Харкова, 118 – ЖК Urban City, має бути знесена за рішенням суду. Як зазначила Харківська обласна прокуратура, забудовник зводив комплекс самовільно, оскільки вказана земля йому не виділялась, під виглядом реконструкції неіснуючої будівлі.
І тепер, Строй Сіті через підконтрольну компанію знову отримує ділянку в історичному центрі Харкова – 37 соток, які, ймовірно обростуть новими недобудовами, а Масленніков – збагатиться ще не на один мільйон.
Як Строй Сіті роками отримував найкращі ділянки Харкова?
Тривалі роки Строй Сіті за лобізму Кузьміна та Департаменті Харківської міської ради підшукували перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавались заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.
Посадовці міськради, частина з яких входила до злочинної організації, наприклад Кузьмін, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та обʼєктів нерухомості.
Тотожна схема реалізувалась і у Києві, де вчора НАБУ проводили обшуки у головного «смотрящого» Комарницького та його лобістів із КМДА. Тож, чекаємо на тотожні заходи і у Харкові. Кузьмін вже давно чекає на візити правоохоронців та викриття будівельних й земельних схем з його участю.
Перехід обʼєктів «Укрбуду» у Києві до «Строй Сіті Девелопмент Груп»
Ще не так давно харківський бізнесмен Масленніков був у розшуку за серйозні фінансові афери, пов’язані з недобудованими житловими комплексами та обманом інвесторів.
Більшість з українців, що інвестували у нерухомість Строй Сіті втратили свої гроші, а деякі навіть залишилися без даху над головою.
Тепер Масленніков повернув власні бізнес-інтереси до України й знову активно шукає інвесторів, але вже у Києві. Забудовник обіцяє «золоті гори», але за обіцянками ховаються лише порожні слова та схеми, що призводять до фінансових втрат для довірливих громадян.
Житловий комплекс «Crystal Residence» – один із найбільш обговорюваних проектів у столиці України. Ще в 2019 році будівництво було заморожено через банкрутство компанії «Укрбуд». Проте вже в наступні роки новий девелопер, «Строй Сіті Девелопмент Груп», під керівництвом Єгора Масленнікова, вирішив відновити проект, аби «допомогти заповнити прогалини на ринку житла». Завершення будівництва планувалося на 2022 рік, але через війну роботи було зупинено, і до 2025 року жодних серйозних змін на будівництві не спостерігається.
Тепер же Масленніков заявив про продовження роботи за рахунок власних коштів. Цікаво лише звідки у бізнесмена кошти на такий розкішний проект і чому фінансування «Строй Сіті Девелопмент Груп» досі під великим питанням?
Відомо, що більшість об’єктів, які Строй Сіті обіцяли побудувати, так і не були завершені, а замість реальних житлових комплексів з’являлись лише гучні маркетингові кампанії.
Власне, Строй Сіті Масленнікова — це лише фірма, яка створена для того, щоб заманювати інвесторів у шахрайські схеми. Як бачимо, це не компанія, що відповідає за будівництво, а просто вивертка для отримання коштів. Всі обіцянки —лише маркетинг, який не має нічого спільного з реальністю. Про це знає і влада столиці, зокрема мер Кличко. Але, схоже, такий «розклад» влаштовує усіх, в тому числі КМДА, тож Масленніков поступово захоплює землі та недобудови столиці, маючи на меті заволодіти активами українців та далі фінансувати своє безбідне життя закордоном.
Як зараз живе Масленніков: втеча закордон та прибання елітного Rolls-Royce Spectre?
Проблеми на будівельних майданчиках, сотні недобудов та рішення суду про знесення одного із ЖК не турбують Масленнікова.
Нещодавно журналісти зафіксували чоловіка у Монте-Карло, де той розʼїжджав за кермом розкішного автомобіля — Rolls-Royce Spectre, вартість якого перевищує 650 тисяч євро. Що цікаво, авто було зареєстровано в Україні на імʼя дружини Ольги, а наступного дня, після покупки в Києві – перевезено через західний кордон до Монако, де наразі перебуває сам втікач-девелопер.
Звʼязки із Офісом Генпрокурора та КМДА
Масленніков та його компанії фігурують у декількох кримінальних справах за махінації з державними та приватними коштами. А сам він продовжує вести свої справи за кордоном, не маючи наміру повертатися в Україну.
Наприклад, ОТП-банк подав позов до Масленнікова на суму понад 10 мільйонів гривень, яку бізнесмен і його компанії заборгували ще у 2020 році.
Проте, все це квіточки для забудовника – його зв’язки з колишніми високопосадовцями, зокрема, з Іриною Венедіктовою – екс-генеральною прокуроркою України допомагають і досі насолоджуватись розкішним житям закордоном за кошт українських інвесторів.
Масленніков пов’язаний з низкою скандальних угод, де політичний вплив використовувався для «віджимання» активів.
Працюємо над тим, аби змусити прокуратуру, міські ради, як Харкова, так і Києва робити свою роботу та припинити свавілля на будівельному ринку міст під очільництвом Строй Сіті Масленнікова та кураторством Кличка, Кузьміна та інших.
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
24 Березня 2025Відбудова України Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
23 Березня 2025Київ Публічні закупівлі (тендери)
-
17 Березня 2025Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
13 Березня 2025Велике Будівництво Харків
-
7 Березня 2025Публічні закупівлі (тендери)
-
5 Березня 2025Цифрові злочини
-
3 Березня 2025Розслідування Харків