07.03.2025 Свавілля суддів

Дрони для ЗСУ чи збагачення за кошт західних партнерів? Дайджест відмов від Індустріального районного суду м. Дніпропетровська

ДБР вилучило 68 справ в Індустріальному райсуді Дніпропетровська: що відомо / Публікації / Судово-юридична газета

Розкрадання грошової допомоги, що надходить від небайдужих українців для забезпечення ЗСУ, заробіток на виготовленні неякісних дронів для Сил оборони, маніпуляції із державним майном на 5 мільярдів та розподіл тендерів на відбудову й розвиток інфраструктури між «своїми» гравцями. Все це повинно першочергово бути обʼєктом розслідування правоохоронних органів. Проте, як завжди, стикаємось із опором силовиків та суддів, що стоять на сторожі злочинних схем.

Детально про кожну справу далі.

Боголюбов та маніпуляції із «Боріваж» на 5 мільярдівПерсона: Боголюбов Геннадий Борисович | Комментарии Украина

Після націоналізації «ПриватБанк» у 2016 році, компанії з орбіти олігарха Боголюбова, зокрема ТОВ «Боріваж», залишилися великими боржниками перед банком на суму понад 5 млрд грн. В якості забезпечення кредитів надано стратегічне майно – зерновий термінал у порту «Південний».

У 2023 році «Боріваж» подала заяву про банкрутство, що сприймається, як чергова спроба уникнути виплат за допомогою змови з корумпованими суддями. Останню тезу підтвердили маніпуляції із ухваленням рішення про зміну місця реєстрації компанії та перенесення її до Дніпра, що свідчило про підлаштування судових процесів під «потрібних» суддів Господарського суду Дніпропетровської області.

Що цікаво, вже в серпні 2024 року керівництво «Боріваж» змінює іпотечний договір, встановлюючи нові строки для повернення фінансової допомоги – і це за кілька тижнів до того, як вирішуватиметься доля їхнього портового термінала. Мета очевидна – «переоформити» термінал на підконтрольне підприємство до остаточного рішення про банкрутство.

Таким чином, маємо ситуацію за якої «Боріваж», пов’язаний з колишніми власниками «ПриватБанк», зокрема Боголюбовим, заборгувала державному банку близько 5 млрд. грн.

Попри наявність можливості арештувати майно та продати активи, забезпечивши повернення коштів державному банку, жодних дій з боку АТ КБ «ПриватБанк» вжито не було.

Крім того, на наші матеріали та вимогу зобовʼязати представників Дніпропетровської обласної прокуратуривнести відомості до ЄРДР – ухвалою у справі № 202/1170/25 отримали відмову від слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Доценко С.І.. Тож, бачимо, як судді міста Дніпра укривають схеми Боголюбова.

Як під виглядом допомоги ЗСУ бізнесмени Крот обкрадає громадянОлег Крот: "Объединение в холдинг – это этап роста, а уже потом – оптимизация" | TECHIIA

ТОВ «КАЛВЕР ТЕХНОЛОДЖІС» та ТОВ «КАЛВЕР АВІЕЙШН» – компанії-постачальники безпілотників для ЗСУ в рамках ініціатив «Армія дронів» та United24. Обидві компанії спеціалізуються на виробництві та постачанні дронів SKIF, які мали б допомогти українським військовим у розвідці, коригуванні вогню та виконанні інших критичних завдань на фронті.

Однак, враховуючи сумнівну історію власника компанії – Олега Крота виникає питання: чи справді підприємства займаються підтримкою ЗСУ?

Окрім того, власники IT-холдингу Techiia, Крот та Лазебніков започаткували благодійну організацію «Фундація Течія», через яку збирають кошти на закупівлю амуніції та дронів для ЗСУ. Однак варто зазначити, що діяльність фонду викликає багато питань. «Фундація Течія» не надає чітких звітів щодо того, звідки надходять кошти та як вони витрачаються. Крім того, відсутні конкретні документи, які підтверджують факт закупівлі товарів.

Ще більш цікавою є історія  Лазебнікова, який у період з 2018 по 2020 рік очолював компанію «МЕ-ЕСТЕЙТ», повʼязану з японським інвестором Казе Фузіямою, який нібито інвестував 100 мільйонів доларів у компанію Mining Express. Згодом діяльність останньої стала предметом кримінального розслідування, в якому вже згаданому Кроту висунули обвинувачення у шахрайстві.

Незважаючи на серйозні кримінальні звинувачення, Лазебніков і Крот продовжують свою діяльність, створюючи нові бізнес-структури, які тепер під прикриттям постачання техніки для ЗСУ, привласнюють не лише українські мільйони, але і кошти західних інвесторів.

Вказані факти ми висвітлили і у відповідній скарзі. Як і очікувалось, реакції від правоохоронців не отримали, тож надіслали матеріали до слідчих суддів. В черговий раз ухвалою судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Доценко С.І. у зобовʼязанні Дніпропетровської обласної прокуратури розпочати досудове розслідування відмовлено (справа № 202/1354/25).

“Велике будівництво” бізнесмена Голика та контроль мільярдних тендерівВелике будівництво - Юрій Голик - про гроші, корупцію та себе - інтервʼю

Юрій Голик – колишній радник голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. Його називають «куратором» проєкту «Велике будівництво», хоча сам він себе позиціонує як «консультант» президентської ініціативи. Голик, незважаючи на відсутність офіційної посади, активно впливає на великі тендери та державні контракти, зокрема в галузі будівництва автомобільних доріг.

Однією з компаній, що активно лобіюється Голиком є «Будінвест Інжиніринг», яка стала регулярним учасником тендерів на будівництво та ремонт доріг у Дніпропетровській області.

У період повномасштабного вторгнення Дніпропетровська ОДА продовжувала укладати контракти з «Будінвест Інжиніринг» на «мобільний ремонт доріг». Ці контракти мали виглядати, як термінова необхідність, але фактично стали інструментом для виведення бюджетних коштів. Тільки за перші три місяці 2023 року «БудінвестІнжиніринг» отримав 1,5 млрд грн на роботи, які могли бути виконані за значно менші кошти без завищення цін.

І це лише один з десятка прикладів компаній, що активно лобіювались Голиком та роками мільярди бюджету.

На наші вимоги зобовʼязати прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури внести відомості до ЄРДР – слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Доценко С.І. знову надав відмову (справа № 202/1520/25).

 

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини