06.08.2024
Корупція
Окупантський бізнес
Де лежать податки на війну? Як Гетманцев покриває контрабанду цигарок та нелегальний бізнес
“Тютюн – найскладніший ринок. Майже за п’ять років я не зміг подолати тінь”, – зазначив Гетьманцев. За його словами, корупція на цьому ринку, “як ракова пухлина, викидає метастази практично у всі державні органи”, і в тіні знаходиться близько 20 мільярдів гривень податків. То можливо варто говорити і про особисту причетність голови податкового комітету ВРУ до тіньовьої економіки та контрабанди?
Чому українці мають страждати від зростання податків, в той час як топ-чиновники і правоохоронці продовжуватимуть покривати системний обхід податкової системи – а отже і грабіж армії?
Завдяки кому Україна не може фінансувати ЗСУ, бюджетників та продовжує заходити у боргову яму все глибше й глибше?
Імперія Кауфмана TEDIS
Борис Кауфман – одеський бізнесмен. Він є засновником інвестиційної компанії Vertex United, до складу якої входять активи готельного спрямування (“Брістоль”, “Лондонська”, “Президент-готель”), медіа-активи та інвестиційні проекти. Також Кауфман – співвласник найбільшої української дистриб’юторської компанії TEDIS Ukraine. До повномасштабного вторгнення він займав 46-е місце в списку найбагатших людей України від Forbes.
Кауфман за роки в бізнесі, створив власну структуру, яку контролює через третіх осіб, та що використовується для вчинення ряду кримінальних правопорушень, в тому числі щодо ухилення від сплати податків та легалізації грошових коштів. Зокрема, до такої входять:
- ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА»;
- ТЗОВ «ВОЛИНЬТАБАК»;
- ТОВ «КОЛОПРИМ»;
- ТОВ «ФК „МАДРИД“»;
- ТОВ «РОЗДРІБНІ МЕРЕЖІ»;
- ТОВ «ЛІАРД ФІНАНС»;
Наприклад, кінцевими бенефіціарними власниками головної ТОВ «ТЕДІС УКРАЇНА» є сам Кауфман, Фенхаллс Річард Доріан (Велика Британія), Тейлор Даксбері Річард Марк, а директором виступає Корніяченко Тарас Васильович. Тобто, перелічені особи також мають пряму зацікавленість та причетність до діяльності імперії виробництва контрафактних підакцизних товарів.
Про незаконну діяльність бізнесів Кауфмана відомо всім та вже давно. Вказане підтверджує і зацікавленість правоохоронців, що виражалась в проведеденні слідчих дій щодо Кауфмана та його TEDIS.
Тедіс є фактичним монополістом роздрібного ринку сигарет в Україні. За даними компанії, її частка становить 50%. Експерти вважають, що частка Тедіса близька до 80%.
Тепер Кауфман придбав Волинську тютюнову фабрику — ТЗОВ “Волиньтабак”. За інформацією ЗМІ, Кауфман заплатив за фабрику 8 млн доларів
Реакція правоохоронців
Минулого року слідство встановило, що службові особи TEDIS у 2020-2021 роках документально оформили продаж тютюнових виробів на адресу низки підприємств із ознаками фіктивності. Загальна вартість реалізованих підакцизних товарів становить 1,17 млрд грн.
Насправді жодного продажу тютюнових виробів цим компаніям не здійснювалося. Реалізація відбувалася поза обліком за готівку, в т.ч. через мережу власних магазинів роздрібної торгівлі.
Для приховування таких господарських операцій компанія не відображала їх в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності підприємства.
“Таким чином компанія умисно ухилилася від сплати податку на прибуток та акцизного податку, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в розмірі понад 270 млн грн”, – зазначили в Бюро.
Аналізуючи господарську діяльність компанії-дистриб’ютора, згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у власності товариства перебуває понад 450 автомобілів.
Ймовірно, ці авто були придбані внаслідок умисного ухилення від сплати податків, тобто набуті протиправним шляхом, та використовувалися для транспортування товару.
При цьому, у “ТЕДІС Україна” заявили, що категорично не згодні з рішенням про арешт комерційних автотранспортних засобів, на яких доставляють товар. “Компанія сплачувала і сплачує всі податки і збори згідно чинного законодавства, відображаючи абсолютно всі операції у фінансовій та податковій звітності, що підтверджується висновками відповідних аудитів та податкових перевірок. “, – додали в “ТЕДІС” та резюмували, що діють виключно в правовому полі.
У січні 2024 року Бюро економічної безпеки направило до суду справу про легалізацію 1,3 млрд грн і ухилення від сплати 300 млн грн податків монопольним дистриб’ютором сигарет «Тедіс».
Як і очікували багато аналітиків, сам Кауфман, незважаючи на довгий шлейф кримінального та адміністративного переслідування, справа не торкнулася – головним підозрюваним був призначений директор Тарас Корніяченко.
“Чорна смуга” в житті Кауфмана, яка почалася в грудні 2022 року з затримання НАБУ, однозначно закінчилася. Так було завжди. Вся історія судів з Кауфманом свідчить про те, що ця людина та її бізнес мають переваги в Україні, які дозволяють уникнути будь-якої відповідальності.
З останніх гучних справ: Верховним судом було скасовано штраф Антимонопольного комітету України у розмірі 6,5 млрд грн за змову на ринку торгівлі сигаретами між Тедісом Кауфманом та міжнародними тютюновими компаніями British American Tobacco, Philip Morris International, JTI та Imperial Tobacco.
Найбільш “важка” справа, в якій Кауфман перебуває під слідством, – це справа Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури НАБУ – з звинуваченнями у створенні злочинної організації в Одесі, яка, як спрут, проникла у всі питання життя міста – забудова, тендери, комунальні послуги. Класичний мафіозний набір, яким Кауфман та його бізнес-партнери замінили “господаря Одеси” Володимира Галантерника.
Практично відразу Кауфману знизили заставу і він негайно вийшов із СІЗО. І навіть додавання нових епізодів злочинної діяльності, включаючи заволодіння майном одеського аеропорту, не змогло затримати бізнесмена під вартою.
Все йде до того, що гучна справа розпадеться ще до суду, і тільки одеські чиновники отримають звинувачення. Можливо, хтось із них навіть отримає терміни. Умовно.
При цьому правоохоронна система абсолютно ігнорує той факт, що “Тедіс” Кауфмана – це перейменована компанія “Мегаполіс-Україна” – “дочка” російського “Мегаполіса” олігарха Ігоря Кесаєва (власника російської збройової компанії “Завод ім. Дегтярьова», яка зараз виробляє гармати, ракети та стрілецьку зброю для вбивств українців у війні). “Тедіс” (“Мегаполіс”) захопив ринок ще в часи, коли країною керувала “сім’я Януковича” – з тих пір Кауфман тільки посилив свої монопольні позиції, уникаючи будь-якої відповідальності.
І ще. Кабмін України вніс до парламенту законопроект, згідно з яким податкова преференція для електронних сигарет становитиме 20%. Експерти безпосередньо називають власника Тедіс лобістом цього законопроекту.
Наприкінці 2021 року Кауфман, отримавши підтримку двох впливових “Слуг народу”, вже намагався лобіювати правку №144 до сумнозвісного законопроекту №5600. Редагування не просто посилило б, а й легалізувало б монополію Тедіса на сигаретному ринку. Але Верховна Рада, на диво, тоді не пішла назустріч претензіям проросійського магната.
Сподіваємося, що нардепам і зараз вистачить здорового глузду, щоб зупинити процес заподіяння шкоди бюджету України, а суддям – поставити крапку в кримінальній кар’єрі любителя “російського світу” Бориса Кауфмана.
Бронювання від мобілізації працівників TEDIS
«Працівники тютюнових монополістів, міжнародної тютюнової компанії Philip Morris International та дистриб’ютора тютюнової продукції «Тедіс» одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, які контролюють ринок в Україні, заброньовані від мобілізації в Україні.»
В той самий час, Парламент тривалий час сперечався щодо бронювання працівників ДСНС та досі розглядає можливість доцільного економічного бронювання. То невже виробництво тютюну, ти паче контрафактного є настільки важливим?
Стали свідком правопорушення?
Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!
Поділитись публікацією:
Останні новини
-
5 Вересня 2024Цифрові злочини
-
3 Вересня 2024Комунальні афери Публічні закупівлі (тендери) Харків
-
30 Серпня 2024Комунальні афери
-
28 Серпня 2024Відмивання коштів
-
26 Серпня 2024Київ Публічні закупівлі (тендери) Харків