12.11.2024 Публічні закупівлі (тендери)

Через халатність Міноборони гинуть військові ЗСУ. Як чиновники Міноборони підривають національну безпеку

Міноборони повернуло у власність держави майновий комплекс вартістю понад 260 мільйонів гривень – АрміяInform

Згадаємо скандального ексзаступника міністра В’ячеслава Шаповалова, відомого закупівлею яєць по 17 грн та неякісної форми для ЗСУ. Здавалося б, його відставка — фінальна крапка. Та насправді, вказане було лише вершиною айсберга. За ним стояла ціла мережа причетних до корупції осіб, що розхитувала безпеку армії та ставила під загрозу життя наших захисників.

ТАНОС ТЕКНОЛОДЖИ

Наприклад, ТОВ “ТАНОС ТЕКНОЛОДЖИ” стало однією з ключових компаній у корупційних схемах, пов’язаних із закупівлями для Міністерства оборони. Підприємство постачало техніку, медичні засоби та спорядження для ЗСУ за завищеними цінами, але головна проблема — це їхня неналежна якість. Деякі з цих товарів не відповідали вимогам безпеки та могли стати смертельною загрозою для українських захисників.

Серед фігурантів справи — колишній заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов та інші посадовці, які організували закупівлю засобів захисту (бронежилети, каски, військовий одяг) за космічними цінами, але з низькою якістю. Договори передбачали 100% передоплату на загальну суму понад 1,4 млрд гривень, що створило колосальні фінансові втрати для держави.

За версією слідства, ці посадовці діяли з умислом на шкоду ЗСУ, порушуючи процедури контролю якості та надаючи пріоритет контрактам з сумнівними постачальниками. Окремі бронежилети та каски взагалі не відповідали стандартам бойового застосування, що ставило під загрозу життя наших військовослужбовців. А отже, стало причиною загибелі тисяч бійців, що захищали країну ціною свого життя.

Хто причетний?

Завдяки розслідуванню ми виявили високопосадовців, що роками сприяли розкраданню державних ресурсів і підривали боєздатність Збройних Сил України. Нижче – лише кілька з ключових фігурантів, чиї дії стали справжнім випробуванням для оборонної галузі:

Олексій Зарицький – начальник Головного управління майна та ресурсів (ГУМР) – підозрюється у сприянні непрозорому управлінню активами Міністерства оборони. Під його керівництвом державне майно, зокрема будівлі та земельні ділянки, здавалися в оренду афілійованим компаніям за заниженими цінами. Це не тільки завдало великих фінансових збитків, але й вдарило по ресурсному забезпеченню оборонної сфери.

Ярослав Федорчук – заступник начальника управління закупівель – відповідав за укладання контрактів на постачання медичних товарів і техніки. Слідство підозрює, що під його наглядом відбувалося завищення цін і тендерні маніпуляції на користь недобросовісних постачальників. Результат – низькоякісні поставки, що створювали ризики для ЗСУ.

Наталія Гребеник – начальниця відділу закупівель – причетна до укладання угод за завищеними цінами з постачальниками, що не відповідали технічним вимогам. Замість якісного забезпечення оборони бюджет МОУ зазнавав мільйонних збитків.

Максим Гриценко – начальник управління контролю за державними закупівлями – фігурує як особа, що сприяла корупційним схемам під час тендерів, даючи пріоритет підконтрольним компаніям, таким як ТОВ “ТАНОС ТЕКНОЛОДЖИ”.

Олександр Фідина – в.о. начальника Центрального управління контролю якості – підозрюється в укладенні контрактів на поставки неякісного обладнання.

Геннадій Вдовиченко – начальник управління розвитку речового забезпечення – фігурант справи про постачання неякісної продукції від підконтрольних компаній, таких як “ТАНОС ТЕКНОЛОДЖИ”, що призвело до втрат бюджету і порушень у постачанні критично важливих засобів для армії.

Передбачені Кримінальним кодексом санкції можуть призвести до конфіскації майна цих фігурантів, і наразі слідство активно шукає їхні закордонні активи у 13 країнах, серед яких Болгарія, Німеччина, ОАЕ та Туреччина.

Але чи достатньо захищена Україна від корупції на всіх рівнях? Яку відповідальність мають нести ті, хто підриває безпеку армії?

Як захистити військовослужбовців від недобросовісних чиновників?

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини