02.06.2024 Фортифікація Харків

Будівництво укріплень на Харківщині фірмами із російським походженням

Питання фортифікації і досі знаходиться в ТОПі потреб кожного прифронтового регіону. Швидке зайняття росіянами 10 населених пунктів на Харківщині стало не лише поштовхом до змінення тактики та посилення укріплень, але і передумовою до перегляду діяльності виконавців робіт. А що, якщо фортифікацією Харківського регіону займалась компанія із власниками-громадянами рф? Та хто нестиме відповідальність за виділ бюджету та проведення робіт із нульовою ефективністю?

До справи

В Харківській області Департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОДА відповідає за будівництво фортифікацій, оборонних споруд та інших об’єктів, що мають значення для оборони. З початку липня 2023 року його керівництвом займається Едуард Яровой.

Процедура обрання переможця Департаментом не є традиційною, адже проводиться без оголошення тендеру, а отже і конкурсу. Критерії відбору виконавця робіт також є невідомими. Проте, з огляду на деякі фактори стає зрозумілим, що кожна із компаній-переможців у тій чи інший мірі повʼязана із керівництвом ХОВА.

Відтак, найбільша будівельна компанія Харкова Житлобуд-1 була залучена до процесу будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області. ЇЇ доля утаких складала близько 40%. Зокрема, 1.73 млрд грн, виділені Службою відновлення та розвитку інфраструктури Харківської області, були повністю віддані Житлобуду.

Ще одна компанія відповідальна за зведення укріплень – ТОВ «Проектний Альянс».  Їй було виділено в загальному 933.47 млн грн на будівництво для потреб тероборони тафортифікації, а також 33 млн 375 тис. грн на постачання конструкційних матеріалів дляоборони.

Коротко про «Проектний Альянс»

Один з власників товариства – колишній директор Департаменту економіки таміжнародних відносин Харківської ОДА та екс-депутат міськради Харкова Андрій Колос. Зараз Колос входить до складу виконкому, раніше ж виступав від одіозної ОПЗЖ.

Але цікавий момент у іншому. Наприклад, що до 2023 року, тобто опісля року із початку повномасштабного вторгнення та часу, коли Проектний Альянс вже отримав підряди від ХОВА, до складу товариства все ще входив Ігор Рожков. Останній є громадянином рф, та, з огляду на реєстри, успішний російський бізнесмен, що має бізнес там (ООО«Промдизайн» та «Техноинжиниринг», «Белгородский Промтранспроект» ) . Його брат – Микита Рожков – колись був депутатом Харківської райради.

Але, після того, як інформація про можливий «російський слід» Рожкових сталапублічною, перелік власників «Проектного альянсу» змінився.

Нами вже більш ніж рік досліджується діяльність «Проектного Альянсу»: сформовано матеріали, надіслано контролюючим органам, отримано результати (наприклад, Печерським районним судом міста Києва №757/1642/24-к від 31.01.2024 зобов’язано Офіс Генерального прокурора внести відомості до ЄРДР, Московським районним судом м. Харкова №643/318/24 від 23.01.2024 зобовʼязано розпочати розслідування уповноваженими особами Салтівської окружної прокуратури).

Та, як бачимо, це аж ніяк не завадило «Проектному Альянсу» отримувати мільйони. Більше у розслідуванні.

Слобожанська будівельна компанія 1

Варто згадати і про СБК-1, що також спеціалізувалась на зведенні оборонних укріплень. Їївласник та директор –Віктор Лимаренко. При цьому, у перші півроку існування в ролі власників виступали екс-депутат Харківської міськради Андрій Колос, Микита Рожков, Олександр Сорочинський (співвласник ТОВ «Проектний Альянс»), Андрій Строгий.

Історія СБК-1 розпочалась в кінці 2022. Одразу після створення фірма отримала замовлення від ХОВА, за яке було сплачено майже 82.4 млн грн. Якщо ж говорити про фортифікацію, то за таку СБК-1 отримала понад 19 млн грн.

СБК-1 фігурувало і у справі НАБУ, де було виявлено ланцюжок схем: ТОВ «СБК-1»перерахувала 77,3 млн грн на рахунок посередника ТОВ «Інтер-Канат» як оплату забудматеріали. Після цього ТОВ «Інтер-Канат» заплатив 48,9 млн грн виробнику колючогодроту і трьом постачальникам канатів. Ще 1,4 млн грн витрачено на транспортуваннязамовлених виробів.

Слідство порахувало: різниця між коштами, отриманими ТОВ «Інтер-Канат» від ТОВ «СБК-1» і перерахованими постачальникам колючого дроту та канатів, з урахуванням витрат на транспортування, склала 27 млн грн. Крім того, НАБУ вважає, що у наварі 27 млн грн «притаїлася» суттєва накрутка ціни на виріб, який оплатили чиновникиХарківської ОВА.

І ось дивина: справу СБК-1 та її підпорядкованість заступнику начальника ХОВА Синєгубова – Харнаму ми висвітлювали у відео.

А ось ТУ ДБР у м. Полтава здійснювалось досудове розслідування в межах кримінального провадження № 620231700200000666 від 11.04.2023 р. Але де результати?

Висновки

У кінцевому підрахунку, СБК-1 та Проектний Альянс отримали від харківської влади 1 млрд 68.3 млн грн бюджету!!

Компанія, що мала російських власників та компанія, яка вже фігурувала у справі НАБУ. Прекрасне комбо для зведення укріплень, чи не правда?

Чому ж правоохоронцям, очільнику Харківської ОВА Синєгубову, «смотрящому» за Харківщиною Абрамовичу та топ-посадовцю із столиці Арахамії абсолютно байдуже на умисні дії для послаблення оборони регіону? Вже підготували для себе місця на сонячних курортах, куди відлетять при першій можливості?

Робіть репости, аби більше людей дізналось про справжні наміри чинної влади. А також повідомляйте про відомі вам схеми, махінації.

Продовження далі.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини