02.06.2025 Декларація

Бенкет під час війни для правоохоронної системи України

ЛьвДУВС домовився про співпрацю із Територіальним управлінням БЕБ у Львівській області - Blog

Чи може орган, покликаний боротися з економічними злочинами, сам бути замішаним у корупційних схемах? А що, якщо судова система, яка має забезпечувати справедливість, також загрузла в маніпуляціях? Українські реалії показують, що БЕБ у звʼязці із суддями стали першими ланками в схемах по залякуванню та рейдерству українських бізнесів, дерибану земель та головне – покриванню нелегального, тіньового сектору економіки.

Вказане і стало першим джерелом статків тамтешньої «верхівки» у вигляді закордонних віл, десятків обʼєктів нерухомості та елітних автівок. То на чому ж заробляють українські правоохоронці та судді?

Сумнівні статки керівника львівського управління БЕБ

Андрій Козюк – чинний начальник ТУ БЕБ у Львівській області, який очолив відомство у 2024 році. Його кар’єра розпочалася у 2019 році в Головному управлінні Державної податкової служби у Львівській області, а з 2022 року він працював старшим аналітиком у ТУ БЕБ. За цей короткий період родина Козюка стала власником значних активів, які викликають запитання щодо їхнього походження.

Наприклад, згідно з деклараціями, з кінця 2022 року по кінець 2024 року родина Козюка придбала чотири об’єкти нерухомості загальною вартістю понад 2,7 млн грн:

  • Грудень 2022 року: Андрій Козюк придбав квартиру площею 40,9 м² за 654 167 грн.
  • Червень 2023 року: дружина Козюка, Ірина Козюк, стала власницею квартири площею 68,8 м² за 1 161 654 грн та нежитлового приміщення площею 5,6 м² за 95 701 грн.
  • Листопад 2024 року: Ірина Козюк придбала ще одну квартиру площею 39,7 м² за 833 851 грн.

Загальна площа придбаної нерухомості – понад 155 м², а її вартість становить 2 745 373 грн. Для державного службовця, який працює в органі, покликаному боротися з економічними злочинами, така динаміка виглядає підозріло.

Щодо рухомого майна, то родина Козюка володіє легковим автомобілем BMW 328I 2014 року випуску, вартістю 268 889 грн на момент придбання. Автомобіль записаний на Ірину Козюк, але Андрій Козюк має право користування.

Грошові активи включають 9 000 доларів США готівкою та 143 420 грн на банківському рахунку в АТ «Райффайзен Банк», задекларовані Іриною Козюк як її особиста власність.

Говорячи про доходи, то у 2024 році Андрій Козюк задекларував:

  • Заробітну плату в ТУ БЕБ – 794 523 грн.
  • Грошове забезпечення від БЕБ – 2 960 грн.
  • Дохід від погашення ОВДП – 29 000 грн.
  • Проценти від ОВДП через АТ «Універсал Банк» – 2 030 грн.
  • Додаткове благо від АТ «Універсал Банк» – 205 грн.
  • Процентний дохід від АТ «Універсал Банк» – 145 грн.

Таким чином, загальний дохід Андрія Козюка за 2024 рік – 828 863 грн. Дружина, Ірина Козюк, задекларувала дохід від підприємницької діяльності – 1 457 204 грн. А сумарний дохід родини за 2024 рік становить приблизно 2,286 млн грн.Керівник львівського БЕБ Андрій Козюк приховує заощадження та занижує вартість майна, а його родина має 6 квартир у Львові - Інформатор

Офіційні доходи родини Козюка не покривають вартості придбаного майна. З 2022 по 2024 рік родина витратила щонайменше 2,745 млн грн на нерухомість, не враховуючи витрат на автомобіль, податки чи інші потреби. Навіть якщо припустити, що весь дохід 2024 року пішов на купівлю майна, це не пояснює джерела фінансування покупок 2022–2023 років, коли Козюк ще не обіймав посаду керівника ТУ БЕБ і мав нижчу зарплату.

Така невідповідність вказує на можливе незаконне збагачення з боку БЕБівця. Чи могли ці кошти бути отримані через корупційні схеми, пов’язані з діяльністю БЕБ або маніпуляціями в Личаківському суді?

Скандал довкола Айбокс Банку: початок історії

Однією із справ, що перебуває на особистому контролі Козюка є розслідування діяльності скандального «Айбокс Банку», яке тягнеться вже не один рік. Кримінальне провадження №72023000500000071 за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2 та ч. 3 ст. 209 КК України було розпочате 14 вересня 2023 року. Йдеться про організацію незаконної діяльності, пов’язаної з відмиванням коштів та іншими фінансовими махінаціями. Розслідування здійснюється детективами ТУ БЕБ у Львівській області.

Підозрювані, за даними слідства, умисно ухиляються від явки до слідчого, переховуються від правосуддя, оголошені в розшук 4 серпня 2023 року, а 11 серпня 2023 року – у міжнародний розшук. Це стало підставою для клопотання детективів БЕБ до Личаківського районного суду м. Львова про дозвіл на спеціальне досудове розслідування. Клопотання потрапило до слідчого судді Володимира Мармаша, який 13 березня 2025 року ухвалив рішення на користь детективів, дозволивши розслідування за відсутності підозрюваних. І хоча детективи БЕБ надали матеріали, які підтверджують ці умови, аргументи сторони захисту були проігноровані. Наприклад, захист вказував на недостатність доказів та процедурні порушення, але ці доводи розглядалися поверхово.

Крім того, розгляд справи супроводжувався низкою інших маніпуляцій, в тому числі повʼязаних із територіальною підсудністю. Нагадаємо, що ТУ БЕБ у Львівській області офіційно зареєстроване за адресою: м. Львів, вул. Кость Левицького, 67. Проте фактично воно працює на вул. Стрийській, 35, у Сихівському районі. Саме тому усі справи мали б розглядатися в Сихівському районному суді як такому, що розташований за місцем вчинення правопорушення. Проте, фактично, усі клопотання про виїмки, арешти потрапляють до Личаківського районного суду.

При чому, Львівська обласна прокуратура та Офіс Генерального прокурора спокійно спостерігають за такими махінаціями, дозволяючи ігнорувати правила процесуального права.

Корупція в суді: маніпуляції з розподілом справ

До слова, за даними аналізу Єдиного державного реєстру судових рішень, 90% клопотань детективів БЕБ, скерованих до Личаківського районного суду, потрапляють на розгляд саме до судді Мармаша. І це не випадковість. У суді практикується втручання в автоматизовану систему розподілу справ, яка мала бзабезпечувати випадковий розподіл між суддями на основі їхньої спеціалізації та коефіцієнтів навантаження.

Однак у Личаківському суді це положення має лише формальний характер. За вказівкою голови суду Жовніра, система розподілу справ маніпулюється, щоб клопотання від БЕБ потрапляли до «потрібного» судді – Мармаша. У результаті клопотання детективів БЕБ майже завжди задовольняються, тоді як скарги на бездіяльність детективів суддя залишає без розгляду, маніпулюючи нормами законодавства.

В минулих дописах ми вже писали про статки судді Мармаша та те, як його родина збагатилась завдяки тіньовій співпраці із представниками БЕБ.

Нами повторно надіслано матеріали до центральних правоохоронних та контролюючих органів з вимогами вжити заходів та припинити маніпуляції. Чекаємо на реакцію.

⚠️ Стали жертвою свавілля суддів чи БЕБ? Звертайтеся за безкоштовною правовою та інформаційною допомогою!

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини