15.05.2024 Відмивання коштів Публічні закупівлі (тендери) Харків

Арахамія – укривач мільярдної корупції, а Кубраков – агент НАБУ? Як політики спустошують бюджет під час війни

І хоча Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Кубраков вже залишив стіни КМУ, відголоски його діяльності все ще трапляються.

В своєму «прощальному» дописі міністр повідомим, що рішення про звільнення з ним не обговорювали, і навіть не спромігся тезово перерахувати свої досягнення на чолі мегаміністерства, обмежившись загальними фразами про «роки спільної роботи» та «великий шлях». При цьому Кубраков зробив ремарку, що цей шлях він пройшов з абсолютною більшістю, натякнувши, що, не зі всіма йому було по дорозі.

Мабуть, до кола тих, з ким Кубраков ділив шлях належали і харківські чиновники за сприянням яких тепер маємо прогалину у бюджеті та абсолютну відсутність результату від фортифікації (укріплення) регіону, відбудови та ремонту доріг.

Сутність справи

Харківська влада безсоромно роздає мільйонні підряди компаніям-новачкам, фірмам без досвіду виконання тотожних робіт та підприємствам, підконтрольним «своїм» особам.

Наприклад, понад 109 млн грн було віддано ТОВ «КОМПАНІЯ РЕГІОН-БУД», яка зобовʼязалась виконати ремонт автомобільних доріг у регіоні. Зокрема, на підʼїзді до села Семенівка та станції Водяне-Різуненкове.

А ось роботи із відновленням електропостачання було доручено ТОВ «ПСК Енергобуд», якому і віддано понад 17 млн грн.

І найцікавіше, майже монополістом на ринку відбудови, ремонту тепломереж, вентиляцій та покрівельних робіт стало ПП «ГОЛДЕН І К», яке вже отримало перемогу у понад 60 тендерів і витягнуло з бюджету вже не один мільйон.

Кожна із перелічених компаній демонструє діяльність конвертаційних центрів, вссередині задіяно десятки підконтрольних та афілійованих товариств.

Наприклад, ані “РЕГІОН-БУД”, ані “ПСК Енергобуд”, ані ПП “ГОЛДЕН І К” не мають достатнього основного фонду, робітників, техніки, господарських потужностей, основних засобів, через що не мають змоги реально виконувати укладені ними договори, та використовуються, лише в якості транзитерів бюджетних коштів. Погодьтесь, як можна виконувати роботи із капітального ремонту без відповідного устаткування? Руками 2 найманих працівників?

У юридичних осіб недостатньо промислових потужностей, працівників для виконання отриманих договорів, що вказує на злочинну діяльність, зазначених юридичних осіб, спрямовану на вивід, легалізацію, привласнення бюджетних коштів.

Крім того, в аналізованих ланцюгах постачання виявлено підприємства з ознаками ризиковості, що є черговим сигналом на шляху до конвертаційного центру, контрольованого місцевою владою.

Традиційно, закупівлі із «потрібними» компаніями проводяться без аукціону, адже учасник лише 1.

І, звісно, найцікавіше – це кошторис. Тут можна знайти і кущі за 5 тис грн, і фарбу за 600 грн, при ринковій за тотожну – 300. В подальшому, залишок не повертається до бюджету, а розходиться по кишенях.

Дійові особи

І якщо віце-премʼєр Кубраков вже вільний вид виконання службових обовʼязків, то його пособники у розкраданні все ще «у годівниці».

Олег Синєгубов, у вільний від виправдовувань за відсутнісь фортифікацій та відсижування в Полтаві час, все ще планує зробити фінальний ривок у бюджет, забравши суму, що зможе забезпечити безбідне життя після можливого звільнення. А його «повелитель» Роман Яровий продовжує просувати у політиці не лише Олега, але і Слугу Олексія Красова, на якого також вже має грандіозні плани.

Давид Арахамія поки спостерігає за розвитком подій. Його головна місія – укриття розкрадань та захист від розголосу вже виконана. Тому, зараз, якщо правоохоронці все ж зацікавляться справою, для Арахамії буде достатньо часу аби перевзутись.

Ну і про керівництво ДП “ДОРОГИ ХАРКІВЩИНИ”, АТ “ХАРКІВОБЛЕНЕРГО”, АТ “УОП”, що безпосередньо оголошували закупівлі також не варто забувати.

Результати діяльності

За традицією, зібравши матеріали ми надіслали такі до правоохоронних органів. Як наслідок, СУ ГУНП у м. Києві було розпочато розслідування у провадженні № 12024100000000587 за ч. 2 ст. 364 КК України. Що цікаво, спершу, правоохоронці не поспішали із дослідженням матеріалів. Проте, отримавши зобовʼязуючу ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва, відразу ж відзвітували про внесення відомостей до ЄРДР.

Як ви оцінюєте сьогочасну методику проведення публічних закупівель? Пишіть у коментарях.

Стали свідком правопорушення?

Повідомте про це нам. Ми допоможемо захистити порушені права!

Поділитись публікацією:

Останні новини